Dvadsaťštyri zdieľaných bicyklov plánujú rozšíriť až na stovku

  • Reportáž / Piešťany / Spravodajstvo
  • 9. augusta 2019, 16:28

Projekt Piešťanské užitočné koleso je podľa všetkého úspešný. Po novom roku môže byť v uliciach mesta nasadených až sto kusov bicyklov na bezplatné požičiavanie. Podľa informácií od Magna energia k ich zatiaľ 24 kusom bezplatne požičiavaných bicyklov sa chcú pripojiť aj ďalšie piešťanské firmy a tak flotila 24 kusov modrých magna baikou by sa v roku 2020 mala výrazne rozrásť.


Najobľúbenejšia trasa je podľa prevádzkovateľa smer Lodenica – Siesta Pláž, Železničná stanica – smer kamkoľvek a tiež aj zvoz z večerných posedení v meste. (Autor: vd)

I keď podľa facebookovej stránky Piešťanské užitočné koleso sú aj prevádzkové problémy. Servis po prvom týždni používania muselo navštíviť až 15 kusov bicyklov a ďalšie tri na opravu čakajú ukradnutý nebol zatiaľ ani jeden. Za čiastočne nezvestný je vyhlásený len bicykel číslo 19. O ktorom majú iba čiastočné informácie o jeho pobyte. „Predpokladáme, že jeden kus bol „odzbrojený“ u miestnej požičovne bicyklov, po vyslovení podozrenia bol v tichosti v noci vrátený na verejné priestranstvo,“ uvádza Piešťanské užitočné koleso na sociálnej sieti.

Najobľúbenejšia trasa je podľa prevádzkovateľa smer Lodenica – Siesta Pláž, Železničná stanica – smer kamkoľvek a tiež aj zvoz z večerných posedení v meste. Bicykle putujú aj do okolitých obcí: Orvište, Moravany, Ratnovce. Najďalej okolo Sĺňavy.

Najviac používanejšie stanovisko je na Teplickej ulici pred Magna Gallery. „Ozývajú sa iné firmy z Piešťan, či sa môžu pridať, takže možno ich pre rok 2020 pripravíme aj sto kusov. Okrem pesimizmu na sociálnych sieťach, cítime aj spolupatričnosť mnohých ľudí, ktorí nahlasujú poruchy, defekty a podobne,“ uvádza na svojej stránke Piešťanské užitočné koleso.

Piešťanská spoločnosť MAGNA ENERGIA sa rozhodla obohatiť život v Piešťanoch o poskytnutie 24 ks bicyklov, ktoré môžu občania i návštevníci Piešťan voľne zdieľať. Voľne, to znamená bez registrácií, platieb, či kreditných kariet.

Jozef Vojčiniak

85 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela