Dvadsaťštyri zdieľaných bicyklov plánujú rozšíriť až na stovku

  • Reportáž / Piešťany / Spravodajstvo
  • 9. augusta 2019, 16:28

Projekt Piešťanské užitočné koleso je podľa všetkého úspešný. Po novom roku môže byť v uliciach mesta nasadených až sto kusov bicyklov na bezplatné požičiavanie. Podľa informácií od Magna energia k ich zatiaľ 24 kusom bezplatne požičiavaných bicyklov sa chcú pripojiť aj ďalšie piešťanské firmy a tak flotila 24 kusov modrých magna baikou by sa v roku 2020 mala výrazne rozrásť.


Najobľúbenejšia trasa je podľa prevádzkovateľa smer Lodenica – Siesta Pláž, Železničná stanica – smer kamkoľvek a tiež aj zvoz z večerných posedení v meste. (Autor: vd)

I keď podľa facebookovej stránky Piešťanské užitočné koleso sú aj prevádzkové problémy. Servis po prvom týždni používania muselo navštíviť až 15 kusov bicyklov a ďalšie tri na opravu čakajú ukradnutý nebol zatiaľ ani jeden. Za čiastočne nezvestný je vyhlásený len bicykel číslo 19. O ktorom majú iba čiastočné informácie o jeho pobyte. „Predpokladáme, že jeden kus bol „odzbrojený“ u miestnej požičovne bicyklov, po vyslovení podozrenia bol v tichosti v noci vrátený na verejné priestranstvo,“ uvádza Piešťanské užitočné koleso na sociálnej sieti.

Najobľúbenejšia trasa je podľa prevádzkovateľa smer Lodenica – Siesta Pláž, Železničná stanica – smer kamkoľvek a tiež aj zvoz z večerných posedení v meste. Bicykle putujú aj do okolitých obcí: Orvište, Moravany, Ratnovce. Najďalej okolo Sĺňavy.

Najviac používanejšie stanovisko je na Teplickej ulici pred Magna Gallery. „Ozývajú sa iné firmy z Piešťan, či sa môžu pridať, takže možno ich pre rok 2020 pripravíme aj sto kusov. Okrem pesimizmu na sociálnych sieťach, cítime aj spolupatričnosť mnohých ľudí, ktorí nahlasujú poruchy, defekty a podobne,“ uvádza na svojej stránke Piešťanské užitočné koleso.

Piešťanská spoločnosť MAGNA ENERGIA sa rozhodla obohatiť život v Piešťanoch o poskytnutie 24 ks bicyklov, ktoré môžu občania i návštevníci Piešťan voľne zdieľať. Voľne, to znamená bez registrácií, platieb, či kreditných kariet.

Jozef Vojčiniak

85 Shares

Najnovšie správy

Parkovisko na Nálepkovej ulici v Piešťanoch alebo veľké parkovisko „za Perlou“ opäť prešlo obnovou. Po novembrových obnovách asi tretiny asfaltu…
  • 04.06.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
Venujte pozornosť doleuvedenému dotazníku, vyplňte ho, ak chcete spolurozhodovať o športe v našom meste!
  • 04.06.2020, 08:38
  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo / Ostatné športy
štvrtok, 4. júna 2020
Meniny má Lenka, zajtra Laura