Piešťanský kanoista Daniel Rybanský uspel na svetovom šampionáte

Daniel Rybanský (vľavo) so svojim kolegom z K2 Markom Ujvárim. © Canoe.sk

Do finále juniorských majstrovstiev sveta postúpili vďaka 2. miestu v rozjazde a 3. miestu v semifinále. Piatou najlepšou posádkou na svete sa vo svojej vekovej kategórii stali vďaka finálovej jazde s časom 3:28.223. Lepší boli len súperi z Nemecka, Maďarska, Španielska a Ukrajiny.

„Preteky dopadli nad naše očakávania. Ešte teraz na Zemníku, na sústredení, sme sa necítili na lodi najlepšie, menili sme jej váhu, nastavenia, sklz, vyvažovali ju, kým nám nesadla a potom sme spolu veľa trénovali, teda asi mesiac dokopy. Prvýkrát sme si spolu sadli do lode na juniorskej regate na Zemníku, potom sme sa opäť posadili do lode na kvalifikačných pretekoch na majstrovstvá Európy a následne sme vyštartovali na juniorskej Európe. Európa i tento svet boli veľmi podobné preteky, čo sa týka posádok, len Nemci a Maďari poskladali lepšie lode a pribudla Argentína v A finále. Boli to náročné preteky a sme veľmi radi, že sa nám podarilo poraziť francúzsku posádku, tohtoročných majstrov Európy,“ citoval web canoe.sk Daniela Rybanského, 16-ročného reprezentanta klubu Kajak – Kanoe Piešťany.

Zdroj: canoe.sk

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 18. októbra. Tento deň je Svetovým dňom menopauzy, Sviatkom sv. Lukáša, patróna umelcov a maliarov, lekárov a…
  • 18.10.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 18. október 2019
Meniny má Lukáš, zajtra Kristián