Piešťanský kanoista Daniel Rybanský uspel na svetovom šampionáte

Daniel Rybanský (vľavo) so svojim kolegom z K2 Markom Ujvárim. © Canoe.sk

Do finále juniorských majstrovstiev sveta postúpili vďaka 2. miestu v rozjazde a 3. miestu v semifinále. Piatou najlepšou posádkou na svete sa vo svojej vekovej kategórii stali vďaka finálovej jazde s časom 3:28.223. Lepší boli len súperi z Nemecka, Maďarska, Španielska a Ukrajiny.

„Preteky dopadli nad naše očakávania. Ešte teraz na Zemníku, na sústredení, sme sa necítili na lodi najlepšie, menili sme jej váhu, nastavenia, sklz, vyvažovali ju, kým nám nesadla a potom sme spolu veľa trénovali, teda asi mesiac dokopy. Prvýkrát sme si spolu sadli do lode na juniorskej regate na Zemníku, potom sme sa opäť posadili do lode na kvalifikačných pretekoch na majstrovstvá Európy a následne sme vyštartovali na juniorskej Európe. Európa i tento svet boli veľmi podobné preteky, čo sa týka posádok, len Nemci a Maďari poskladali lepšie lode a pribudla Argentína v A finále. Boli to náročné preteky a sme veľmi radi, že sa nám podarilo poraziť francúzsku posádku, tohtoročných majstrov Európy,“ citoval web canoe.sk Daniela Rybanského, 16-ročného reprezentanta klubu Kajak – Kanoe Piešťany.

Zdroj: canoe.sk

22 Shares

Najnovšie správy

Parkovisko na Nálepkovej ulici v Piešťanoch alebo veľké parkovisko „za Perlou“ opäť prešlo obnovou. Po novembrových obnovách asi tretiny asfaltu…
  • 04.06.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
Venujte pozornosť doleuvedenému dotazníku, vyplňte ho, ak chcete spolurozhodovať o športe v našom meste!
  • 04.06.2020, 08:38
  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo / Ostatné športy
štvrtok, 4. júna 2020
Meniny má Lenka, zajtra Laura