Nálepkova bola priechodnejšia, parkovisko i tak plné

Od piatka 2. augusta naplno začala platiť prvá časť zmien, vyplývajúcich z novej parkovacej politiky. Nateraz sa zvýšila cena a rozšírila pôsobnosť obmedzení.

Horná fotka je z utorka 30. júla a spodná z piatka 2. augusta. (Autor: am)

Kým doposiaľ mohli vodiči s parkovacou kartou odstaviť vozidlo na všetkých platených parkoviskách okrem toho pred Lipou a Edenom, od piatka už karty nemožno použiť ani na parkovisku na Nálepkovej ulici.

Časť vodičov tento zásah pravdepodobne ovplyvnil, pretože kým v utorok 30. júla bola celá ulica upchatá autami čakajúcimi na postupné uvoľňovanie miest, v piatok už bola Nálepkova priechodná. Ak sa aj čakalo, bola to otázka niekoľkých sekúnd, nie minút, ako doposiaľ.

Veľké parkovisko však bolo i tak plné áut, takže vodičov zvýšená cena parkovného od jazdy do centra zatiaľ neodradila. Každý z nich za hodinu státia zaplatil jedno euro.

Ľudia prišli autom do mesta aj po zdražení.

Plné bolo aj parkovisko pri Edene, kde sa cena zvýšila na 2 eurá za hodinu.

Okolie nemocnice ovplyvnia až novembrové zmeny, kedy sa zóny plateného parkovania výraznejšie rozšíria.

271 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela