V Piešťanskom okrese hrozia prívalové povodne

Celé územie Slovenska môže očakávať búrky aj s krúpami, ktorá ukončia tohtotýždňovú vlnu horúčav. Na dnešný deň platí výstraha 2. stupňa pred búrkami pre okres Piešťany, Malacky, Senica, Trnava, Hlohovec, Topoľčany, Partizánske a Zlaté Moravce.


Na dnešný deň platí výstraha 2. stupňa pred búrkami aj pre okres Piešťany (Autor: severe.weather.slovakia )

SHMÚ varuje, že počas búrok sa môžu vyskytnúť aj krupobitia, silné lejaky a vietor. Úhrny zrážok môžu dosiahnuť 20 až 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 až 23 m/s, čo je 65 – 85 km/h.

Pre spomínané okresy SHMÚ vydal aj hydrologickú výstrahu 2. stupňa pred prívalovou povodňou. SHMÚ vzhľadom na už spadnuté a očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladá prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov.

(SITA)

81 Shares

Najnovšie správy

Z dôvodu pretrvávajúcej situácie zo šírenia ochorenia COVID-19 a očakávaných prognóz súvisiacich s epidémiou koronavírusu sa Mesto Piešťany rozhodlo podujatie…
  • 06.04.2020, 16:52
  • Podujatia / Piešťany
Mestská polícia 4.apríla 2020 prijala telefonické oznámenie, že za železným mostom popri kanále na Hornú Stredu v katastri mesta Piešťan,…
  • 06.04.2020, 18:21
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 6. apríla 2020
Meniny má Irena, zajtra Zoltán