KAJAK Moravany s trinástimi cennými kovmi

• 19. júla 2019, 14:00

Prvý júlový víkend patril rýchlostným kanoistom v Novákoch, kde sa konal už 47. ročník pretekov pod názvom Novácka päťstovka. Stretlo sa tu 23 klubov a celkovo 383 pretekárov. Tradičnými pretekmi boli päťstovka a dvojstovka, pre mladších ako 13 rokov organizátori pripravili 2000-metrovú trať. Športový klub KAJAK z Moravian nad Váhom si za pomoci početného fanklubu vybojoval 13 medailí, z toho päť zlatých, štyri strieborné a štyri bronzové.

Zľava: Eliáš Zachar (2. miesto v K1 na 2000 m) a Alexander Gallo (6. miesto v K2 na 2000 m s E. Zacharom). foto: Adriana Gallová

O dve zlaté medaily sa postarala Sabína Gallová v C1 na 200 aj 500 m a takisto juniorka Lucia Valová v C1 na 200 i 500 m. Medzi najlepších sa tentoraz prebojoval aj Richard Jahoda, ktorý spolu s Matúšom Kunovským vypádloval zlato v C2 na 200 m, pričom na 500 m im patrila druhá priečka.

Strieborný na 2000-metrovej trati bol Eliáš Zachar, ktorého prekonal len Alex Gavlider zo Šamorína. So svojím parťákom Alexandrom Gallom sa im v K2 na rovnakej trati podarilo vypádlovať šieste miesto. Po výborných jazdách patrili hneď dve strieborné medaily aj Alexandre Minárikovej, ktorá sa tak skvele popasovala s kategóriou o rok starších pretekárok a prišla tesne za svojou klubovou spolujazdkyňou Sabínou Gallovou na 200 i 500 m.

Dve bronzové medaily získal aj Adam Mokoš v C1 na 200 aj 500 m a tretie miesto si v kategórii Nováčik vybojovala Michaela Valová na 500 aj 200 m.

Tesne za stupňami víťazov sa na 500 m umiestnili Emma Bednárová s Kristínou Chudou. Na 200-metrovej trati im patrilo šieste miesto. Medzi finalistov sa tiež prebojoval kajakár Michal Žemla, ktorý na 200 m skončil šiesty. Bojovný výkon podal i jeden z najmladších pretekárov klubu ŠK KAJAK Oskar Gallo, ktorý prišiel na oboch tratiach na piatej priečke.

Sympatické výkony ukázali aj Pavol Melicher, Lucca Mignucci, Maroš Sodoma, Nino Pernisch a Michal Matejík.

Po týchto náročných pretekoch čaká mladých Moravancov vrchol sezóny, ktorým budú augustové majstrovstvá Slovenska. Pripravovať sa na ne budú vo svojej lodenici Paráda v Ratnovciach na vodnej nádrži Sĺňava.