Piešťanskí vodáci medailoví aj na Nováckej päťstovke

• Nezaradené
  • 18. júla 2019, 12:00

Na jazere v Novákoch sa počas druhého prázdninového víkendu konal 47. ročník pretekov v rýchlostnej kanoistike pod názvom Novácka päťstovka, ktorá bola zaradená do Slovenského pohára.

Vodáci z Kajak - Kanoe Piešťany získali v Novákoch 32 medailí. foto: autor

S mladými slovenskými pretekármi si prišli zmerať sily aj rovesníci z Česka a Poľska. Za klub Kajak – Kanoe Piešťany za tropického počasia pretekalo pod vedením trénerov Zuzany Matušovychovej, Róberta Erbana a Mária Klieštenca 35 pretekárov. Ich celková bilancia bola 32 medailí, z toho 12 zlatých, 11 strieborných a deväť bronzových.

Súťažilo sa na 200- a 500-metrových tratiach v singlových a deblových disciplínach vo vekových kategóriách od 13 rokov a pridala sa k nim i kategória Nováčik – neregistrovaní pretekári do deväť rokov. Žiaci vo veku 9-12 rokov si zmerali sily na 2000 metrov.

Medailové výsledky pretekárov z Kajak – Kanoe Piešťany:

Viktor Samuel Podhradský – 3x zlato v K1 na 500 aj 200 m a v K2 na 500 m, striebro v K2 na 200 m

Daniel Rybanský – zlato v K2 na 500 m, 2x striebro v K2 na 200 m a v K1 na 500 m, bronz v K1 na 200 m

Romana Švecová – 3x zlato v K2 na 200 aj 500 m a v K1 na 500 m, bronz v K1 na 200 m

Hana Gavorová – 3x zlato v K2 na 200 aj 500 m a v K1 na 200 m, bronz v K1 na 500 m

Matej Današ – bronz v K1 na 500 m, striebro v K2 na 500 m spolu s Danielom Ragulom

Tatiana Trakalová – 2x striebro v K2 na 500 aj 200 m

Peter Kizek – 2x zlato v C2 na 200 aj 500 m, striebro v C1 na 500 m

Tamara Balážová – 3x striebro v C2 na 500 aj 200 m a v C1 na 200 m, bronz v C1 na 500 m

Michal Szobolovszký – 2x zlato v C2 na 500 aj 200 m, striebro v C1 na 500 m

Milan Jankech – 2x bronz v K1 aj v K2 na 200 m

Šimon Urban – bronz v K1 na 2000 m

Nela Kopúnková – bronz v C1 na 2000 m

Zemiakovú medailu a cenné body získali: K. Schultzová, S. Moravčíková, M. Zrutta, B. a M. Jurčovci, L. a M. Chalásovci. V prvej desiatke sa umiestnili: F. Jankech, J. Uhrík, M. Zachar, T. Tapušík, L. Božík, S. Božíková, L. Dršková, E. Gajdošíková, Š. Švec, B. Pešek, Dominik a Dušan Hladký.