Lányi majstrom Slovenska na otvorenej vode

  • Nezaradené
  • 18. júla 2019, 14:00

V Bratislave na jazere Zlaté piesky sa na konci júna konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v diaľkovom plávaní – Ružinovský maratón 2019. Do vody jazera sa ponorilo 132 pretekárov z 24 klubov na tratiach tri, päť a desať kilometrov. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovalo deväť plavcov – päť chlapcov a štyri dievčatá – a v kategórii masters dvaja seniori.

Filip Lányi opäť dosiahol výborný výsledok v diaľkovom plávaní. (Autor: archív ŠPK )

Najúspešnejší bol Filip Lányi, ktorý vyhral kategóriu mladších juniorov v najrýchlejšom čase podujatia na päťkilometrovej trati a vybojoval si titul majstra Slovenska. V tej istej kategórii sa darilo aj Michalovi Škodnému, keď na rovnako dlhej trati doplával ako tretí. V kategórii žiakov bol úspešný Patrik Tapušík, za svoj bojovný výkon na 5 km sa postavil na strieborný stupienok. 
Na majstrovstvách Slovenska starších žiakov, ktoré sa konali v dňoch 21.-23. júna v 50-metrovom krytom bazéne v Košiciach ako posledné bazénové majstrovstvá v letnej sezóne, bol úspešný reprezentant ŠPK Kúpele Jakub Jánsky. Pri svojich štartoch podával stabilné výkony a zaplával si najlepšie osobné časy. Najviac sa mu darilo v disciplínach 200 m prsia a 400 m polohové preteky, v ktorých si vyplával tretie miesta. 

Radoslav Suchánek

50 Shares

Najnovšie správy

Som čašníčka. Ako drvivá väčšina všetkých barmanov či čašníkov, aj ja som mala s majiteľom uzatvorenú pracovnú zmluvu formou dohody.…
  • 04.04.2020, 07:34
  • Piešťany / Spravodajstvo / Blogy
Dnes je sobota 4. apríla. Tento deň je Medzinárodným dňom bez násilia a Medzinárodným dňom proti nášľapným mínam a na…
  • 04.04.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 4. apríla 2020
Meniny má Izidor, Izidora, zajtra Miroslava