Lányi majstrom Slovenska na otvorenej vode

• Nezaradené
  • 18. júla 2019, 14:00

V Bratislave na jazere Zlaté piesky sa na konci júna konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v diaľkovom plávaní – Ružinovský maratón 2019. Do vody jazera sa ponorilo 132 pretekárov z 24 klubov na tratiach tri, päť a desať kilometrov. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovalo deväť plavcov – päť chlapcov a štyri dievčatá – a v kategórii masters dvaja seniori.

Filip Lányi opäť dosiahol výborný výsledok v diaľkovom plávaní. (Autor: archív ŠPK )

Najúspešnejší bol Filip Lányi, ktorý vyhral kategóriu mladších juniorov v najrýchlejšom čase podujatia na päťkilometrovej trati a vybojoval si titul majstra Slovenska. V tej istej kategórii sa darilo aj Michalovi Škodnému, keď na rovnako dlhej trati doplával ako tretí. V kategórii žiakov bol úspešný Patrik Tapušík, za svoj bojovný výkon na 5 km sa postavil na strieborný stupienok.
Na majstrovstvách Slovenska starších žiakov, ktoré sa konali v dňoch 21.-23. júna v 50-metrovom krytom bazéne v Košiciach ako posledné bazénové majstrovstvá v letnej sezóne, bol úspešný reprezentant ŠPK Kúpele Jakub Jánsky. Pri svojich štartoch podával stabilné výkony a zaplával si najlepšie osobné časy. Najviac sa mu darilo v disciplínach 200 m prsia a 400 m polohové preteky, v ktorých si vyplával tretie miesta.