Na magnet chytili mladíci muníciu z lietadla

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 12. júla 2019, 01:00

Dvaja mladíci – jeden z Vrbového, druhý z Krakovian si vyšli na výlet do Piešťan hľadať železné poklady. Ich záľuba – magnetfishing, čiže hádzanie silného magnetu pripevneného na lane do rieky im vo štvrtok 11. júla priniesla úrodu v podobe vojenskej munície. Okamžite to hlásili polícii.

Nájdená munícia. Foto: archív nálezcov

„Vo štvrtok pred obedom okolo desiatej sme šli s kamarátom na rameno Váhu k takému červenému železnému mostu v starých Piešťanoch – smerom na Prúdy.  Neviem ako sa to tam presne volá. Našli sme si nové hobby. Je čoraz známejšie, na Slovensku sa to volá magnetfishing,“ uviedli hľadači Ľuboš a Martin.  Ako uviedli, už predtým hádzali silný magnet do vody, ale nič zaujímavé sa im nepodarilo vytiahnuť. „Ale keď sme prišli pri Váh vo štvrtok a hodili magnet do vĺn, nemohli sme uveriť vlastným očiam, keď sme ho vyťahovali aj s nejakým kovovým predmetom.  Najskôr to vyzeralo ako kus tyče, ale keď sme nález vytiahli z vody, zistili sme, že to je akási vojenská munícia. Boli sme zo začiatku v šoku, ale neváhali sme a zavolali políciu. Tá o chvíľu prišla na miesto a zaistila priestor. Ihneď zavolali pyrotechnikov. Tí zistili, že ide o aktívnu súčasnú muníciu zrejme z lietadla.  Viac som sa už nepýtal,“ uviedol Ľuboš.

Stanovisko polície si môžete prečítať už v utorkovom vydaní Piešťanského týždňa.

(vd)

52 Shares

Najnovšie správy

Vyjadrila vďaku tým, ktorí boli nasadení v prvej línii v boji proti koronavírusu. Študentka piešťanskej Strednej odbornej školy záhradníckej darovala…
  • 25.05.2020, 12:00
  • Kraj / Piešťany
pondelok, 25. mája 2020
Meniny má Urban, zajtra Dušan