„Les“ reklamných pútačov na pešej zóne radnica výrazne preriedi

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 10. júla 2019, 06:34

Schvaľovanie prenájmu mestského majetku sa premenilo na boj poslancov proti reklamnému smogu. I tak by sa dal charakterizovať bod rokovania júnového mestského zastupiteľstva, v ktorom si chcela piešťanská radnica od poslancov nechať schváliť návrh podmienok verejnej obchodnej súťaže na prenájom svietiacich reklamných plôch, takzvaných citylightov.

Pešia zóna: s množstvom mestských reklamných plôch. (Autor: Eva Juristová)

Piešťanská radnica je vlastníkom asi osemdesiatich reklamných presklených vitrín rozmiestnených po celom území mesta. Tie boli do minulého roka v prenájme u privátnej reklamnej spoločnosti. Potom, ako bola zmluva medzi mestom a nájomcom na základe vzájomnej dohody ukončená, potrebuje radnica tieto plochy opäť niekomu zveriť do starostlivosti. A tak úradníci pripravili materiál, v ktorom mesto definuje podmienky verejnej obchodnej súťaže na nájom týchto vitrín.

Poslancov však zrejme inšpirovala majiteľka vily Astoria Eva Juristová, ktorá v bode určenom pre vystúpenia verejnosti ukázala poslancom fotografiu najfrekventovanejšej časti pešej zóny vedúcej medzi vilou Astoria a reštauráciou Páv smerom ku Kolonádovému mostu. Na snímke je vidieť, že tento úsek pešej zóny je reklamnými plochami doslova zamorený. A spolu s fotkou reálneho stavu E. Juristová poslancom ukázala náhľad, na ktorom boli za pomoci počítačovej grafiky reklamné pútače odstránené. Zároveň vo svojom vystúpení požiadala o možnosť tieto reklamné vitríny na vlastné náklady odstrániť.

Pešia zóna: stav po odstránení reklamných plôch, počítačovou grafikou. autor foto: Eva Juristová

A tak o čosi neskôr v rámci diskusie k podmienkam prenájmu reklamných vitrín poslanci prijali uznesenie, v ktorom radnicu zaviazali odstrániť takmer dve desiatky týchto zariadení. V tých počtoch sú zahrnuté aj všetky citylighty spred Astorie.

Jozef Vojčiniak, foto: Eva Juristová

107 Shares

Najnovšie správy

streda, 3. júna 2020
Meniny má Karolína, zajtra Lenka