„Les“ reklamných pútačov na pešej zóne radnica výrazne preriedi

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 10. júla 2019, 06:34

Schvaľovanie prenájmu mestského majetku sa premenilo na boj poslancov proti reklamnému smogu. I tak by sa dal charakterizovať bod rokovania júnového mestského zastupiteľstva, v ktorom si chcela piešťanská radnica od poslancov nechať schváliť návrh podmienok verejnej obchodnej súťaže na prenájom svietiacich reklamných plôch, takzvaných citylightov.

Pešia zóna: s množstvom mestských reklamných plôch. (Autor: Eva Juristová)

Piešťanská radnica je vlastníkom asi osemdesiatich reklamných presklených vitrín rozmiestnených po celom území mesta. Tie boli do minulého roka v prenájme u privátnej reklamnej spoločnosti. Potom, ako bola zmluva medzi mestom a nájomcom na základe vzájomnej dohody ukončená, potrebuje radnica tieto plochy opäť niekomu zveriť do starostlivosti. A tak úradníci pripravili materiál, v ktorom mesto definuje podmienky verejnej obchodnej súťaže na nájom týchto vitrín.

Poslancov však zrejme inšpirovala majiteľka vily Astoria Eva Juristová, ktorá v bode určenom pre vystúpenia verejnosti ukázala poslancom fotografiu najfrekventovanejšej časti pešej zóny vedúcej medzi vilou Astoria a reštauráciou Páv smerom ku Kolonádovému mostu. Na snímke je vidieť, že tento úsek pešej zóny je reklamnými plochami doslova zamorený. A spolu s fotkou reálneho stavu E. Juristová poslancom ukázala náhľad, na ktorom boli za pomoci počítačovej grafiky reklamné pútače odstránené. Zároveň vo svojom vystúpení požiadala o možnosť tieto reklamné vitríny na vlastné náklady odstrániť.

Pešia zóna: stav po odstránení reklamných plôch, počítačovou grafikou. autor foto: Eva Juristová

A tak o čosi neskôr v rámci diskusie k podmienkam prenájmu reklamných vitrín poslanci prijali uznesenie, v ktorom radnicu zaviazali odstrániť takmer dve desiatky týchto zariadení. V tých počtoch sú zahrnuté aj všetky citylighty spred Astorie.

Jozef Vojčiniak, foto: Eva Juristová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 22.09.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Viac ako 80 krajín vrátane Slovenska pripravilo národné kampane umožňujúce širokej verejnosti navrhnúť a potom hlasovať za vybrané pomenovania nových…
  • 23.09.2019, 00:00
  • Spravodajstvo
Dnes je pondelok 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 23.09.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Minulý týždeň sme vás informovali o prácach, ktoré sa začali v zadnej časti Útulku Piešťany a budú ústiť do osadenia…
  • 21.09.2019, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 23. september 2019
Meniny má Zdenka, zajtra Ľubor