EWBL: Čajky čaká zaujímavá medzinárodná konfrontácia

  • Šport / Basketbal
  • 5. júla 2019, 16:00

Basketbalistky Piešťanských Čajok si v nasledujúcej sezóne zahrajú po tretí raz v rade Európsku ženskú basketbalovú ligu (EWBL) a opäť ich čaká konfrontácia so zaujímavými európskymi tímami.

V lotyšskej Rige sa počas víkendu uskutočnilo stretnutie klubov EWBL pre nasledujúcu sezónu. foto: archív EWBL

Počas uplynulého víkendu sa v lotyšskej Rige počas prebiehajúceho európskeho šampionátu žien uskutočnilo aj stretnutie zástupcov klubov, ktoré sa prihlásili do EWBL v blížiacej sa sezóne 2019/2020. Piešťanské Čajky zastupoval športový manažér Tomáš Horký a basketbalistky z kúpeľného mesta opäť budú mať za konkurentov zaujímavých protivníkov.

Čajky budú v A-skupine súperiť s minuloročným víťazom TTT Riga (Lotyšsko), so Žabinami Brno (Česko), s Dynamom Moskva (Rusko), s Amsterdamom Angels (Holandsko), s Horizontom Minsk (Bielorusko), s PINKK-om Pécsi (Maďarsko) a nováčikom súťaže Nika Siktikvar (Rusko).

V skupine B sa predstaví Cmoki Minsk (Bielorusko), Rostov Don SFEDU (Rusko), Olimpia Grodno (Bielorusko), Young Angels Košice (Slovensko), Astana Tigers (Kazachstan), SBŠ Ostrava (Česko), Kibirkstis Vilnius (Litva) a ďalší nováčik súťaže Dynamo Novosibirsk (Rusko).

Formát súťaže bude opäť pozostávať z troch turnajov v rámci základnej časti a následného play-off. Už teraz je známe, že Čajky sa predstavia na prvom turnaji v Brne (3.-6. októbra), druhý turnaj budú hostiť v piešťanskej Diplomat aréne od 28. novembra do 1. decembra a na tretí vycestujú do lotyšskej Rigy hneď v úvode roka 2019 od 10. do 12. januára. Z každej skupiny postúpia štyri najlepšie družstvá do štvrťfinále play-off, odkiaľ najlepší štyria odohrajú finálový turnaj Final Four.

th

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 16. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom tolerancie. Meniny má dnes Agnesa.
  • 16.11.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Občianske združenie Asociácia pomoci postihnutým - APPA otvorilo v priestoroch biznis centra Floreát Ideapark špecializované konzultačné centrum. A tak sa…
  • 16.11.2019, 00:01
  • Spravodajstvo
Neuveriteľných 41 rokov sa v dobrej kondícii dožil Blatový pochod. Obľúbenú turistickú akciu, ktorou sa končí letná a jesenná sezóna…
  • 16.11.2019, 20:35
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 17. novembra. Tento deň je Dňom boja za slobodu a demokraciu, ale tiež Sviatkom sv. Alžbety Bratislavskej,…
  • 17.11.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 18. november 2019
Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta