EWBL: Čajky čaká zaujímavá medzinárodná konfrontácia

  • Šport / Basketbal
  • 5. júla 2019, 16:00

Basketbalistky Piešťanských Čajok si v nasledujúcej sezóne zahrajú po tretí raz v rade Európsku ženskú basketbalovú ligu (EWBL) a opäť ich čaká konfrontácia so zaujímavými európskymi tímami.

V lotyšskej Rige sa počas víkendu uskutočnilo stretnutie klubov EWBL pre nasledujúcu sezónu. foto: archív EWBL

Počas uplynulého víkendu sa v lotyšskej Rige počas prebiehajúceho európskeho šampionátu žien uskutočnilo aj stretnutie zástupcov klubov, ktoré sa prihlásili do EWBL v blížiacej sa sezóne 2019/2020. Piešťanské Čajky zastupoval športový manažér Tomáš Horký a basketbalistky z kúpeľného mesta opäť budú mať za konkurentov zaujímavých protivníkov.

Čajky budú v A-skupine súperiť s minuloročným víťazom TTT Riga (Lotyšsko), so Žabinami Brno (Česko), s Dynamom Moskva (Rusko), s Amsterdamom Angels (Holandsko), s Horizontom Minsk (Bielorusko), s PINKK-om Pécsi (Maďarsko) a nováčikom súťaže Nika Siktikvar (Rusko).

V skupine B sa predstaví Cmoki Minsk (Bielorusko), Rostov Don SFEDU (Rusko), Olimpia Grodno (Bielorusko), Young Angels Košice (Slovensko), Astana Tigers (Kazachstan), SBŠ Ostrava (Česko), Kibirkstis Vilnius (Litva) a ďalší nováčik súťaže Dynamo Novosibirsk (Rusko).

Formát súťaže bude opäť pozostávať z troch turnajov v rámci základnej časti a následného play-off. Už teraz je známe, že Čajky sa predstavia na prvom turnaji v Brne (3.-6. októbra), druhý turnaj budú hostiť v piešťanskej Diplomat aréne od 28. novembra do 1. decembra a na tretí vycestujú do lotyšskej Rigy hneď v úvode roka 2019 od 10. do 12. januára. Z každej skupiny postúpia štyri najlepšie družstvá do štvrťfinále play-off, odkiaľ najlepší štyria odohrajú finálový turnaj Final Four.

th

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 24. júla. Meniny má Vladimír.
  • 24.07.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Prečo Sĺňava vznikla, načo slúži Vtáčí ostrov a prečo ochrana tohto územia je taká dôležitá, nám vysvetlil Piešťanec Dušan Knap…
  • 23.07.2019, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 24. júl 2019
Meniny má Vladimír, zajtra Jakub