Cesta na Banke je v havarijom stave, kraj prisľúbil jej obnovu

  • Región / Spravodajstvo
  • 2. júla 2019, 14:00

Minulý týždeň sme vás informovali o havarijnom stave Topoľčianskej cesty na Banke, ktorou denne prejdú tisíce áut, autobusov a kamiónov. Spod asfaltu vtedy odpadol ďalší kus zeminy, a tak už len na pohľad prejazd po ceste nevyzerá bezpečne.

Po tejto ceste denne prejdú tisíce áut či autobusov. Foto: Daniela Serišová

Posledný júnový týždeň sme uverejnili fotografie cesty, spod ktorej sa opäť odvalil veľký kus zeminy. Cesta v takomto stave dlhodobo ohrozuje nielen cestujúcich, ale aj obyvateľov, ktorí priamo pod ňou majú domy a záhrady.

Kritickú situáciu si uvedomuje aj Trnavský samosprávny kraj (TTSK), pod ktorého správu cesta patrí. „Správa a údržba ciest TTSK eviduje tento problematický úsek, pravidelne ho monitorujeme. Rovnako od minulého týždňa evidujeme zosuv časti vozovky, ktorý sa, ako havarijná situácia, bude prioritne riešiť v krátkom čase,“ uviedol pre Piešťanský týždeň trnavský župan Jozef Viskupič.

Okrem zabezpečovania kritického stavu však komunikáciu čaká aj rozsiahla obnova. „Cestu II/499 v obci Banka budeme modernizovať v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Minulý týždeň už bola so zhotoviteľom podpísaná zmluva na realizáciu rekonštrukčných prác. Po dohodnutí presných termínov bude v krátkom čase stavenisko odovzdané zhotoviteľovi a bude sa môcť začať so stavebnými prácami,“ dodal župan.

Azda už posledné dni cesta vydrží v poriadku a vodiči i obyvatelia Banky sa nebudú musieť obávať o svoje zdravie.

am

 

0 Shares
Súvisiace články
V predvečer svätého Mikuláša sa nádvorie pred obecným úradom v Banke zaplnilo "očakávaním". Deťúrence s napätím čakali na Mikuláša, ktorý…
  • 06.12.2022, 08:06
  • Cestovanie / Kultúra a spoločnosť / Piešťanský týždeň / Reportáž

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana