Cesta na Banke je v havarijom stave, kraj prisľúbil jej obnovu

  • Región / Spravodajstvo
  • 2. júla 2019, 14:00

Minulý týždeň sme vás informovali o havarijnom stave Topoľčianskej cesty na Banke, ktorou denne prejdú tisíce áut, autobusov a kamiónov. Spod asfaltu vtedy odpadol ďalší kus zeminy, a tak už len na pohľad prejazd po ceste nevyzerá bezpečne.

Po tejto ceste denne prejdú tisíce áut či autobusov. Foto: Daniela Serišová

Posledný júnový týždeň sme uverejnili fotografie cesty, spod ktorej sa opäť odvalil veľký kus zeminy. Cesta v takomto stave dlhodobo ohrozuje nielen cestujúcich, ale aj obyvateľov, ktorí priamo pod ňou majú domy a záhrady.

Kritickú situáciu si uvedomuje aj Trnavský samosprávny kraj (TTSK), pod ktorého správu cesta patrí. „Správa a údržba ciest TTSK eviduje tento problematický úsek, pravidelne ho monitorujeme. Rovnako od minulého týždňa evidujeme zosuv časti vozovky, ktorý sa, ako havarijná situácia, bude prioritne riešiť v krátkom čase,“ uviedol pre Piešťanský týždeň trnavský župan Jozef Viskupič.

Okrem zabezpečovania kritického stavu však komunikáciu čaká aj rozsiahla obnova. „Cestu II/499 v obci Banka budeme modernizovať v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Minulý týždeň už bola so zhotoviteľom podpísaná zmluva na realizáciu rekonštrukčných prác. Po dohodnutí presných termínov bude v krátkom čase stavenisko odovzdané zhotoviteľovi a bude sa môcť začať so stavebnými prácami,“ dodal župan.

Azda už posledné dni cesta vydrží v poriadku a vodiči i obyvatelia Banky sa nebudú musieť obávať o svoje zdravie.

am

 

0 Shares
Súvisiace články

Najnovšie správy

Dnes je sobota 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je sobota 20. júla. Meniny má Iľja, Eliáš.
  • 20.07.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu prvého stupňa pred búrkami na väčšine územia. Ako píše na svojej oficiálnej webovej stránke,…
  • 21.07.2019, 11:40
  • Príroda / Kraj / Piešťany / Región
nedeľa, 21. júl 2019
Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna