SĽUK oslavuje 70. narodeniny, tanečníci sa predvedú aj v Dome umenia

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 30. júna 2019, 14:00

Jediný profesionálny ľudový tanečný súbor na Slovensku prichádza do Domu umenia Piešťany. V utorok 2. júla o 19.30 h sa na pódiu predvedie Slovenský ľudový umelecký kolektív alebo jednoducho SĽUK.

Folkloristi predvedú svoje umenie v utorok 2. júla v Dome umenia. © Ctibor Bachratý

Ten oslavuje v tomto roku jubilejnú sedemdesiatku a pri tejto príležitosti uvádza okrem iných programov aj reprezentačný hudobno-tanečný program s názvom 70 rokov, v ktorom divákovi ponúka pohľad na viaceré podoby hudobnej a tanečnej tvorby v SĽUK-u, ktoré formovali tradíciu a súčasnosť tohto výnimočného umeleckého telesa.

Tradíciu reprezentujú diela Juraja Kubánku, Jána Cikkera a Juraja Farkaša. Súčasnosť v programe zastupuje výber z tvorby strednej a najmladšej generácie – Ervína Vargu, Jána Blaha, Jaroslava Moravčíka, Štefana Molotu, Stanislava Marišlera, Jána Ševčíka, Laca Cmoreja, Mareka Gregu, Stana Palúcha, Milana Rendoša, Petra Mikulca a Andreja Jarolína.

Žiadne umelecké dielo, ktoré autori pre SĽUK vytvorili, by bez vynikajúcich interpretačných výkonov tanečníkov, muzikantov a spevákov nikdy nezostalo v pamäti a v srdciach poslucháčov a divákov. V tom sa SĽUK za 70 rokov nezmenil. Tak si umelecké výkony talentovaných slovenských tanečníkov vychutnajte v druhý júlový večer i vy.

(red)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 21. júla 2024
Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna