Piešťansky Vážsky ostrov okupujú kempujúci rybári

Obyvateľov kúpeľného mesta hnevajú nevítaní hostia, usídlení na Vážskom ostrove v karavanoch. S autami bivakujú v takmer stanových mestečkách. I keď takýto spôsob rybolovu miestni vidia len neradi, sú pre nedostatočnú legislatívu bezbranní.

Kempujúc rybári na Lide (Autor: jl)

Vážsky ostrov je pre Piešťancov obľúbeným miestom prechádzok do prírody, vyhľadávajú ho i milovníci posedávania pri vode s udicou v ruke. Kým miestni rybári si ako výbavu zoberú okrem udice maximálne skladaciu stoličku, prípadne ľahký stanový prístrešok a na ostrov sa vyberú peši, v prípade návštevníkov z iných miest je to úplne inak.

Nechýbajú rodinné stany, karavany, či kotlíkové súpravy, aby si svoj pobyt pri vode urobili maximálne pohodlný. Nedbajú ani na to, že Vážsky ostrov je poslednou oázou prírody o to významnejší, že sa nachádza priamo na území kúpeľného mesta a je i dôležitým ekologickým koridorom.

Jozef Vojčiniak

349 Shares

Najnovšie správy

Pri príležitosti sviatočnej Kvetnej nedele pripravili aj pre vás celý záznam evanjelických služieb Božích predstavitelia cirkevného zboru v bratislavskej Dúbravke.…
  • 05.04.2020, 10:02
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 5. apríla 2020
Meniny má Miroslava, zajtra Irena