Na Bratislavskej ceste má pribudnúť polyfunkčný komplex s obchodmi aj bytmi

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 27. júna 2019, 00:00

Obchodné centrum, zariadenie sociálnych služieb a šesťpodlažný bytový dom spolu s príslušnou technickou a dopravnou infraštruktúrou plánuje na južnom okraji Piešťan postaviť spoločnosť Projekt Piešťany.

Oproti Kauflandu má vzniknúť nová ulica, nákupné centrum, ale aj sociálne zariadenie pre seniorov. Architektonická situácia: piestany.sk

Polyfunkčný komplex bude stáť oproti terajšiemu Kauflandu v blízkosti križovatky Bratislavskej ceste a Ulice Adama Trajana. Vyplýva to z predloženého zámeru pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Projekt Piešťany patrí českej spoločnosti Fidurock Nemovitosti.

Začiatok výstavby predpokladá investor v roku 2020, dokončenie v roku 2022. Obchodné centrum bude umiestnené najbližšie k Bratislavskej ceste, pozostávať bude z troch objektov, medzi ktorými bude hlavné parkovisko. Centrum bude zároveň bariérou medzi frekventovanou cestou a objektmi pre sociálne služby a bývanie. Zariadenie sociálnych služieb je navrhnuté v rohu územia, pri Broskyňovej ulici. Investor tam ráta so službami pre seniorov v koncepte „domácností“, v každej by malo byť 13-14 klientov. Bytový dom je navrhnutý ako šesťpodlažná stavba s parkovaním v prvom nadzemnom podlaží a piatimi obytnými podlažiami. Vzniknúť tu má 45 bytov, z toho dve tretiny budú mať rozlohu do 60 metrov štvorcových, jedna tretina nad 60 metrov štvorcových.

Investor sa v marci tohto roka zmluvou zaviazal, že na svoje náklady vybuduje prepojovaciu komunikáciu medzi Bratislavskou cestou a Komenského ulicou a cyklochodník popri Bratislavskej, tieto verejnoprospešné stavby prevedie do majetku mesta.

Na území plánovanej výstavby stála v minulosti tehelňa, v súčasnosti sa tam nachádzajú zvyšky pôvodných objektov, ale hlavne stromy. Väčšinu bude treba odstrániť, investor však ráta s vysadením novej parkovej zelene. Cez pozemok prechádza ochranné pásmo podzemných liečivých vôd. Územie sa nachádza v susedstve prírodnej lokality Malá Vrbina, ktorá je posledným pozostatkom lužného lesa v Piešťanoch.

SITA, architektonická situácia: piestany.sk

 

81 Shares
Súvisiace články

Najnovšie správy

Tento týždeň sa stratila 14-ročná dievčina Viktória. Naposledy bola u mamy v Piešťanoch, už je doma.
  • 15.07.2020, 10:06
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Piešťanskí hasiči v uplynulom týždni hasili požiar za Lodenicou, zasahovali pri nehode motocyklistu, ktorý nabúral do auta a ušiel, odpratávali…
  • 15.07.2020, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Milovníci country, folkovej či bigbítovej muziky si minulý piatok podvečer prišli na svoje počas takmer štvorhodinového maratónu v podaní kapely…
  • 15.07.2020, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Od dnešného dňa 15. júla 2020 prevádzkovatelia terás nemusia tri mesiace platiť mestu daň za ich umiestnenie.
  • 15.07.2020, 09:41
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
streda, 15. júla 2020
Meniny má Henrich, zajtra Drahomír