Na Bratislavskej ceste má pribudnúť polyfunkčný komplex s obchodmi aj bytmi

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 27. júna 2019, 00:00

Obchodné centrum, zariadenie sociálnych služieb a šesťpodlažný bytový dom spolu s príslušnou technickou a dopravnou infraštruktúrou plánuje na južnom okraji Piešťan postaviť spoločnosť Projekt Piešťany.

Oproti Kauflandu má vzniknúť nová ulica, nákupné centrum, ale aj sociálne zariadenie pre seniorov. Architektonická situácia: piestany.sk

Polyfunkčný komplex bude stáť oproti terajšiemu Kauflandu v blízkosti križovatky Bratislavskej ceste a Ulice Adama Trajana. Vyplýva to z predloženého zámeru pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Projekt Piešťany patrí českej spoločnosti Fidurock Nemovitosti.

Začiatok výstavby predpokladá investor v roku 2020, dokončenie v roku 2022. Obchodné centrum bude umiestnené najbližšie k Bratislavskej ceste, pozostávať bude z troch objektov, medzi ktorými bude hlavné parkovisko. Centrum bude zároveň bariérou medzi frekventovanou cestou a objektmi pre sociálne služby a bývanie. Zariadenie sociálnych služieb je navrhnuté v rohu územia, pri Broskyňovej ulici. Investor tam ráta so službami pre seniorov v koncepte „domácností“, v každej by malo byť 13-14 klientov. Bytový dom je navrhnutý ako šesťpodlažná stavba s parkovaním v prvom nadzemnom podlaží a piatimi obytnými podlažiami. Vzniknúť tu má 45 bytov, z toho dve tretiny budú mať rozlohu do 60 metrov štvorcových, jedna tretina nad 60 metrov štvorcových.

Investor sa v marci tohto roka zmluvou zaviazal, že na svoje náklady vybuduje prepojovaciu komunikáciu medzi Bratislavskou cestou a Komenského ulicou a cyklochodník popri Bratislavskej, tieto verejnoprospešné stavby prevedie do majetku mesta.

Na území plánovanej výstavby stála v minulosti tehelňa, v súčasnosti sa tam nachádzajú zvyšky pôvodných objektov, ale hlavne stromy. Väčšinu bude treba odstrániť, investor však ráta s vysadením novej parkovej zelene. Cez pozemok prechádza ochranné pásmo podzemných liečivých vôd. Územie sa nachádza v susedstve prírodnej lokality Malá Vrbina, ktorá je posledným pozostatkom lužného lesa v Piešťanoch.

SITA, architektonická situácia: piestany.sk

 

0 Shares
Súvisiace články

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 22. septembra. Tento deň je Európskym dňom bez áut. Meniny má Móric.
  • 22.09.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Viac ako 80 krajín vrátane Slovenska pripravilo národné kampane umožňujúce širokej verejnosti navrhnúť a potom hlasovať za vybrané pomenovania nových…
  • 23.09.2019, 00:00
  • Spravodajstvo
Minulý týždeň sme vás informovali o prácach, ktoré sa začali v zadnej časti Útulku Piešťany a budú ústiť do osadenia…
  • 21.09.2019, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 23. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom proti sexuálnemu zneužívaniu a obchodu so ženami a deťmi. Meniny…
  • 23.09.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 23. september 2019
Meniny má Zdenka, zajtra Ľubor