Triatlonisti z Black Swans sa presadzujú doma i v zahraničí

  • Ostatné športy / Šport
  • 26. júna 2019, 12:00

Novovzniknutý triatlonový klub Black Swans Triclub Piešťany sa úspešne zaradil do športového diania.

Piešťanka Jana Beňačková dosiahla v poslednej dobe viacero úspechov. (Autor: Branislav Novotný)

Jeho členka a zakladateľka Jana Beňačková dokončila polmaratón na Bikefeste Kálnica na konci mája ako celkovo druhá žena, kde zaostala za najlepšou ženou len o štyri sekundy a svoju kategóriu jednoznačne vyhrala.

Počas ďalšieho víkendu bojovala v Úľanoch v šprint triatlone, kde skončila druhá v veteránskej kategórii a tretí víkend zavŕšila celkovým víťazstvom medzi ženami na Pressburg Triatlone v disciplínach Swim – Bike, kde jej podpísanú cenu odovzdal najlepší slovenský triatlonista Richard Varga, ktorý v tých istých pretekoch dominoval medzi mužmi. V rovnaký deň ako Swim – Bike zvládla popoludní preteky na vode, kde sa pádlovalo na rýchlosť vyše dvoch kilometrov v SUP Slovenskom pohári. Podarilo sa jej vybojovať tretie miesto.

Mesiac na pódiu zavŕšila Jana Beňačková na medzinárodných triatlonových pretekoch v maďarskom Kezsthely, kde skončila vo svojej kategórii v medzinárodnej konkurencii prvá.

Ďalším úspešným pretekárom medzi „Čiernymi labuťami“ je Lukáš Rusnák, ktorý v Úľanoch v šprint triatlone vybojoval vo svojej kategórii zemiakovú medailu. V Čechách reprezentoval klub Tomáš Žlnay, ktorý Malostranský triatlon v Prahe vyhral, na ABB Trutnovskom polmaratóne obsadil tretie miesto a v šprint pretekoch Svárovský Triatlon si vo svojej kategórii vybojoval druhú priečku.

(ts)

0 Shares
Súvisiace články

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Kamila, zajtra Dušana