Literárny tip: Proti všetkým pravidlám

  • Kultúra a spoločnosť / Knihy
  • 24. júna 2019, 10:00

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

© absynt

Ariel Levy, americká novinárka a spisovateľka, sa vo svojich textoch zaujíma o silné a výnimočné ženské osobnosti z oblasti kultúry, politiky či športu. V roku 2017 vydala svoj memoárový román Proti všetkým pravidlám, ktorý práve vychádza vo vydavateľstve Absynt v preklade Alexandry Strelkovej.

„Odmalička mi hovorili, že som príliš živelná, príliš prudká, že ma je príliš,“ píše Ariel Levy a odhaľuje svoje súkromie. Spoznávame jej dospievanie, životné lásky, straty, s ktorými sa treba vyrovnať. Autorka ukazuje, aké náročné je budovanie novinárskej kariéry, cestovanie po svete a narážanie na konzervatívne spoločenské konvencie. Život, ktorý opisuje, je skutočný, neprikrášlený, boľavý aj nádherný, nekompromisný, vyžadujúci neustále odhodlanie ísť ďalej. Ariel Levy je úprimná, čitateľ prežíva jej lásku, vášeň i smútok spolu s ňou.

Ivana Papcunová

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 21. júla 2024
Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna