Tropické horúčavy v Piešťanoch ničia aj chodníky

  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
  • 21. júna 2019, 16:38

„Na Bratislavskej ceste v Piešťanoch je vydutý chodník. Je to asi dvanásť centimetrov vysoké!“ prišla nám vo štvrtok poobede informáciu aj s fotkou do redakčného emailu.

Chodník na Bratislavskej ceste praskol v dôsledku extrémnych teplôt.

Kontaktovali sme preto správcu chodníka, ktorý štátnu cestu I. triedy lemuje. „Máme o tom informáciu. Hneď zrána nabehnú zamestnanci problém riešiť,“ povedala nám riaditeľka Služieb mesta Piešťany, Hana Dupkaničová.

A tak ako nám riaditeľka služieb prisľúbila jej podriadení aj urobili. Po obhliadke praskliny a vzdutého chodníka zhodnotili, že k prasknutiu povrchu nedošlo v dôsledku žiadnej poruchy na inžinierskych sieťach, ale je to len dôsledok vysokých teplôt ovzdušia a dilatácie podkladu chodníka. Chodník uviedli do stavu, aby nebola vydutina prekážkou a v najbližších dňoch sa k nemu vrátia aj s rozrobeným asfaltom a chodník opravia.

(pror)

Pracovníci Služieb mesta Piešťany, chodník zatiaľ upravili len do stavu aby netvoril prekážku. Neskôr povrch aj zaasfaltujú.

 

51 Shares

Najnovšie správy

Polícia zadržala po útoku päť osôb. Piešťanská polícia obvinila štyroch mužov z výtržníctva a najstaršieho, 35 ročného muža aj z…
  • 22.10.2020, 14:37
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo / Región
štvrtok, 22. októbra 2020
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia