Tropické horúčavy v Piešťanoch ničia aj chodníky

  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
  • 21. júna 2019, 16:38

„Na Bratislavskej ceste v Piešťanoch je vydutý chodník. Je to asi dvanásť centimetrov vysoké!“ prišla nám vo štvrtok poobede informáciu aj s fotkou do redakčného emailu.

Chodník na Bratislavskej ceste praskol v dôsledku extrémnych teplôt.

Kontaktovali sme preto správcu chodníka, ktorý štátnu cestu I. triedy lemuje. „Máme o tom informáciu. Hneď zrána nabehnú zamestnanci problém riešiť,“ povedala nám riaditeľka Služieb mesta Piešťany, Hana Dupkaničová.

A tak ako nám riaditeľka služieb prisľúbila jej podriadení aj urobili. Po obhliadke praskliny a vzdutého chodníka zhodnotili, že k prasknutiu povrchu nedošlo v dôsledku žiadnej poruchy na inžinierskych sieťach, ale je to len dôsledok vysokých teplôt ovzdušia a dilatácie podkladu chodníka. Chodník uviedli do stavu, aby nebola vydutina prekážkou a v najbližších dňoch sa k nemu vrátia aj s rozrobeným asfaltom a chodník opravia.

(pror)

Pracovníci Služieb mesta Piešťany, chodník zatiaľ upravili len do stavu aby netvoril prekážku. Neskôr povrch aj zaasfaltujú.

 

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav