Na Sĺňave sa opäť pretekalo

• 21. júna 2019, 16:00

Na piešťanskej Sĺňave sa v sobotu 8. júna konalo prvé kolo Slovenského pohára Formula Future. Tieto preteky usporiadal Klub vodného motorizmu a vodných športov (KVMVŠ) Piešťany.

Ocenení pretekári na motorových člnoch. Medzi nimi aj zástupcovia domáceho KVMVŠ Piešťany. (Autor: mb)

Prvého kola sa zúčastnilo 15 pretekárov z Piešťan, Malaciek, Bratislavy a Komárna. Rozdelení boli do troch kategórií – tried, pričom najskôr si súťažiaci zmerali sily vo viazaní vodáckych uzlov a potom v jazde na gumenom motorovom člne medzi bójami.

V triede Delfín – kategória nováčik sa víťazkou stala Emma Zámečníková z KVMVŠ Piešťany, ktorá absolvovala jazdu na člne s maximálnym výkonom 10 h.p.

V kategórii mladších žiakov zvíťazil Šimon Jung z klubu SJ Sport Malacky, druhá bola Nina Majerčíková z H2O Motorsport Piešťany a tretia Ella Jung z SJ Sport Malacky. Táto kategória tiež absolvovala jazdu na člne s maximálnym výkonom 10 h.p.

Medzi staršími žiakmi sa z celkového víťazstva tešil Oliver Šíra z Interu Bratislava, druhé miesto si vybojoval Jakub Veselý z H2O Motorsport Piešťany, tretie získala Barbara Bazínska z Kormoránu Komárno. Pretekári jazdili na člne poháňanom závesným motorom s maximálnym výkonom 15 h.p.