Dážď značenie zmyje

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 21. júna 2019, 00:00

Portál Odkaz pre starostu stále slúži občanom, ktorí chcú odkomunikovať svoje nápady, výhrady či pochvaly s vedením mesta. Reč prišla aj na posprejovaný chodník v Sade A. Kmeťa, kde počas otvorenia letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch stáli stánky.

Modré značky na zemi nezostanú navždy. (Autor: am)

Doteraz totiž z chodníka nezmizol postrek, ktorý stánkarom udával pre nich vyhradený priestor. Mohlo by sa preto zdať, že ide o akýsi permanentný náter.

Nie je to však pravda, čo vysvetlila v odpovedi hovorkyňa mesta Drahomíra Moretová: „Ide o pôvodné značenie pre umiestnenie stánkov na otvorení letnej kúpeľnej sezóny (OLKS). Z dôvodu dlhodobého daždivého počasia pred OLKS sme uprednostnili zmývateľný sprej pred kriedou, aby nám z piatka večera, keď sa značky pripravujú, do sobotného rána všetky značky dážď nezmyl. Použitý sprej je podľa predajcu zmývateľný. Tým však, že po OLKS je dažďa oveľa menej, farba ešte nezmizla, ale sa postupne drolí.“ Čísla a značky „odkiaľ-pokiaľ“ teda nezostanú na zemi na večnosť.

A aj formou odkazu pre starostu môžete komunikovať s vedením mesta, ktoré na konštruktívne návrhy a dotazy určite zareaguje. Informácie sa na rozdiel od súkromnej komunikácie môžu dostať aj k ďalším obyvateľom.

(am)

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav