Piešťanskí hasiči mali byť nevedomky súčasťou podvodu

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 20. júna 2019, 13:25

Ministerka vnútra Denisa Saková by mala odvolať prezidenta Hasičského a záchranného zboru Alexandra Nejedlého. Myslí si to poslanec NR SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Gábor Grendel. Profesionálni hasiči z Piešťan a Hlohovca mali byť súčasťou podvodu, o ktorom ich prezident vie viac ako pol roka.

© noviny.sk

„Existuje vážne podozrenie, že bol spáchaný podvod, o ktorom je pán prezident hasičského zboru dostatočne informovaný. Existuje vážne podozrenie, že nekonal a vyvodzoval zodpovednosť voči nesprávnemu človeku, ktorý žiadnu zodpovednosť za to, čo sa stalo, nenesie,“ povedal Grendel na dnešnej tlačovej besede.

Od 1. januára 2016 je v platnosti zákon o športe, ktorý hovorí, že športový zväz je zväz uznaný ministerstvom školstva a má najmenej sto registrovaných športovcov. „Národným športovým zväzom sa stal aj Slovenský zväz bobistov. Takmer polovica z registrovaných členov nikdy v živote v boboch nesedela, nebola na pretekoch a ani netušila, že je registrovaným členom zväzu bobistov,“ uviedol Grendel s tým, že ide o profesionálnych hasičov z Piešťan a Hlohovca, bez ktorých by zväz bobistov nebol uznaný za národný športový zväz. „Hasiči sa o ich členstve dozvedeli po dvoch rokoch. Podali trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru SR a informovali o tom ministerku Sakovú i Nejedlého. Najvyšší funkcionári ministerstva vnútra vedia o podvode od 14. novembra 2018,“ dodal opozičný poslanec.

Keďže Slovenský zväz bobistov bol uznaný za národný športový zväz, mohol čerpať dotácie od ministerstva školstva. Podľa Grendela boli dotácie v státisícoch.

SITA

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 22. júla. Tento deň je Dňom rodičov. Meniny má Magdaléna.
  • 22.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júla. V roku 1924 sa narodil Anton Pastírik, dlhoročný riaditeľ piešťanského mestského kultúrneho strediska, ktorý sa…
  • 23.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júla 2024
Meniny má Oľga, zajtra Vladimír