Siláci predviedli športové divadlo

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 18. júna 2019, 13:00

Nielen otcovia, ale aj všetci muži a ženy, ktorých fascinuje ľudská sila a prekonávanie limitov, si v nedeľu na Námestí slobody vychutnali športové divadlo. Šestnásty jún patril Slovenskému poháru silných mužov, v Piešťanoch sa uskutočnilo jeho štvrté kolo.

Strongmani zvládnu zdvihnúť nad hlavu aj 125 kilogramov. foto © Rudo Sivý

Kým vlani sa v kúpeľnom meste súťažilo o titul najsilnejšieho Slováka, tento rok išlo o body do hodnotenia celého ročníka. A toto súperenie si nenechali ujsť ani desiatky divákov.

Takmer tropická teplota bola porovnateľná s minulým ročníkom, čo však bolo iné, boli niektoré disciplíny. Publikum sa preto nenudilo a mohlo si okrem už známeho zdvíhania automobilu užiť aj niekoľko ďalších fascinujúcich momentov.

Podujatie otvoril test kondície vo forme a rýchlosti. Súťažiaci najskôr predviedli prenášanie vreca a dvoch ťažkých pneumatík. Nasledovali štyri ďalšie disciplíny – zdvíhanie 125-kilovej nápravy nad hlavu do vystretých rúk, spomínané mŕtve ťahy s osobným automobilom či nosenie superyoke – konštrukcie, ktorá vážila neskutočných 340 kilogramov. Záver patril priťahovaniu ťahača na lane.

Každé z doterajších kôl malo iného víťaza, no počtom bodov pred piešťanským kolom viedol Denis Hanák a na krk mu dýchal Arnold Ferencz. Toto poradie potvrdilo aj nedeľňajšie súťaženie, keď Hanák zvíťazil a Ferencz obsadil druhú priečku.

(am)

V nedeľu sa to na Námestí slobody hemžilo statnými chlapmi. foto © Rudo Sivý
Priťahovanie ťahača je divácky veľmi obľúbené. foto © Rudo Sivý
Chlapi zdvíhali automobil mŕtvym ťahom. foto © Rudo Sivý
Superyoke vážilo neuveriteľných 340 kilogramov. foto © Rudo Sivý
Bolo treba ukázať kondíciu a ponosiť pneumatiky. foto © Rudo Sivý
Víťaz piešťanského kola Denis Hanák (vpravo) a druhý v poradí Arnold Ferencz. foto © Rudo Sivý
foto © Rudo Sivý
0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav