Futbalisti PFK ovládli šiestu ligu

• Šport / Futbal
  • 11. júna 2019, 12:00

Futbalisti PFK Piešťany sa stali majstrami najvyššej súťaže riadenej Oblastným futbalovým zväzom Trnava – šiestej ligy Mevasport. Svoj triumf spečatili pred takmer 800 fanúšikmi v nedeľnom stretnutí so Zelenčom, ktorý rozstrieľali jednoznačne 9:0.

Piešťanci sa tešia z postupu tretí rok po sebe, tentoraz vyhrali šiestu ligu. © FB PFK

Pre PFK je to výrazný míľnik, keď sa radujú z postupu tretíkrát v rade. V sezóne 2017/2018 vyhrali siedmu ligu, v predchádzajúcom ročníku zasa ovládli ôsmu ligu. Piešťany tak v ročníku 2019/2020 majú právo štartovať v piatej lige, ktorá patrí pod Západoslovenský futbalový zväz.

Stretnutie sa zo začiatku vyvíjalo podľa papierových predpokladov a už v 4. minúte otvoril skóre Glos. Do prestávky Piešťanci ešte pridali jeden gól zásluhou Gulu, no to najlepšie prišlo až po prestávke. Piešťanci siedmimi presnými zásahmi nedali Zelenču žiadnu šancu a pred početnou diváckou kulisou predviedli výborný strelecký výkon, ktorý po záverečnom hvizde znamenal aj postupové oslavy.

Odovzdať pohár a pogratulovať PFK k postupu do piatej ligy západ prišli predstavitelia ObFZ Trnava na čele s predsedom Vladimírom Hrachom.

Piešťany – Zeleneč 9:0 (2:0)

Góly: 4. a 60. Glos, 44., 46. a 80. M. Gula, 63. J. Štefanka, 66. a 78. Kusý, 74. Braniša

Zostavy – Piešťany: Budka – Modrovič, Poláčik, Hutár, Žák, D. Štefanka, J. Štefanka, Kusý, Glos, M. Gula, Braniša (Szabo, Miškech, Kollár, Doktor, J. Gula), Zeleneč: Červenka – V. Formanko, P. Formanko, Bartovič, Bednárik, Mich. Karol, M. Formanko, Tibenský, Belko, Čapla, J. Horváth (Ochaba, Gottstein)