Kresba Petra Valoviča bude zdobiť školské zošity

  • Mladí dnes / Školy
  • 9. júna 2019, 00:00
Martin Cifra

Spoločnosť ŠEVT už takmer dvadsať rokov organizuje výtvarnú súťaž, ktorej víťazné motívy v nasledujúcom roku ozdobia školské zošity. Tentoraz sa podarilo uspieť talentovanému Petrovi Valovičovi zo Spojenej školy Piešťany. Jeho kresba tak bude sprevádzať žiakov z celého Slovenska.

Autorom kresby je žiak z piešťanskej spojenej školy. © ŠEVT

Výkresy žiakov hodnotila odborná komisia zriadená zo zástupcov predajnej siete a žiaci z vybranej bratislavskej základnej školy.

Peter Valovič svoju víťaznú kresbu do súťaže pripravoval pod vedením učiteľky Alžbety Koskovej. Ako nám v škole prezradili, je výtvarne veľmi nadaný a toto nie je prvá súťaž, ktorú vyhral. Kreslenie má veľmi rád a to, že jeho práca bude na obale zošitov, ho veľmi potešilo. Dokonca už má podpísanú zmluvu so spoločnosťou.

Pedagogičke A. Koskovej sa podarilo úspešne pripraviť žiakov aj do ďalšieho zápolenia. Na medzinárodnej výtvarnej súťaži Lidice 2019 totiž žiaci zo spojenej školy uspeli na výbornú. Jakub Marko získal najvyššie ocenenie – medailu a Kamil Toráč čestné uznanie v kategórii špeciálnych škôl. Ich práce budú súčasťou medzinárodnej výstavy.

(am)

61 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 6. októbra. Tento deň Dňom obetí Dukly. Meniny má Natália.
  • 05.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 6. októbra 2022
Meniny má Natália, zajtra Eliška