Bolšoj balet na plátne Domu umenia

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 8. júna 2019, 14:00

64. music festival Piešťany poteší aj milovníkov tanca. Na plátne Domu umenia už v pondelok 10. júna o 19.30 h uvidia záznam z predstavenia fantastického Bolšoj baletu.

Diváci si budú môcť užiť azda najlepší baletný súbor na svete. © prenosydokin.cz

Balet Veľkého divadla v Moskve, alebo Bolšoj balet, je pre širokú verejnosť azda najznámejším baletom na svete. Súbor bol založený ešte v roku 1773 a patrí k absolútnej svetovej špičke. Návšteva Veľkého divadla býva spravidla neodmysliteľnou súčasťou pobytu v Moskve.

Ak sa do metropoly Ruska tak skoro nedostanete, nenechajte si ujsť príležitosť, keď si atmosféru dvoch obľúbených predstavení v podaní najlepších tanečníkov sveta budete môcť vychutnať v Piešťanoch.

Pripravené je vášnivé predstavenie klasických baletov v novej produkcii, ktorá vystihuje dušu ruského baletu. Najprv impulzívna Carmen zvedie Dona Josého a presvedčí ho, aby ju prepustil z väzenia. Keď je vonku, myslí si, že je konečne slobodná, než si uvedomí, že je v skutočnosti väzňom milostného trojuholníka. Chce byť s presláveným toreadorom Escamillom, ale nechce opustiť ani Dona Josého.

Iste poznáte aj balet Petruška, ktorý je taktiež na programe pondelkového vysielania. Na karnevale v Petrohrade hrajú tri bábky rovnakú úlohu stále dokola. Medzi nimi aj nešťastná milenka Petruška. Vedomá si tejto bezvýchodiskovej situácie napadne zvyšné bábky a z divadla ujde.

Záznam predstavenia bude na Slovensku premietaný len v Piešťanoch.

(red)

8 Shares

Najnovšie správy

Polícia si posvietila počas víkendu na vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu.
  • 13.07.2020, 15:04
  • Krimi / Piešťanský týždeň
Po dvoch rokoch opäť obkolesilo Kaplnku Božského Srdca Ježišovho pri Kolonádovom moste v Piešťanoch lešenie. Pokračovala tým renovácia historickej budovy,…
  • 13.07.2020, 12:09
  • Piešťany / Spravodajstvo
pondelok, 13. júla 2020
Meniny má Margita, zajtra Kamil