Svetový pohár na Ahoji?

  • Šport / Ostatné športy
  • 7. júna 2019, 14:00

V lyžiarskom stredisku Ahoj na Banke sa počas posledného májového víkendu uskutočnilo prvé tohtoročné FIS podujatie v lyžovaní na tráve. Preteky sú organizované pre licencovaných lyžiarov od 16 rokov. Pre juniorov je to zároveň najvyššia svetová súťaž. Pretekov sa zúčastnili lyžiari z piatich krajín.

Vanesa Drahovská z Banky je 16-ročný nováčik v licencovanej kategórii. (Autor: lm)

Súťažilo sa v disciplíne šprint slalom a z našich pretekárov sa najviac darilo Nikol Fričovej z Bratislavy, ktorá obsadila druhé a štvrté miesto, ale nestratili sa ani domáci lyžiari na tráve. Alex Jánoška bol šiesty a desiaty. Vanesa Drahovská, pre ktorú to bol prvý štart v najvyššej súťaži, obsadila po obidva dni siedme miesto a Adam Masár, ktorý štartoval len v sobotu, obsadil ôsmu priečku.

Technický delegát Michael Stocker z Rakúska, bývalý viacnásobný majster sveta, hodnotil organizáciu pretekov aj svah na výbornú a odporučil v roku 2020 organizovať na Ahoji Svetový pohár dospelých lyžiarov.

(lm)

56 Shares

Najnovšie správy

Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
streda, 21. októbra 2020
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej