Malý futbal do Piešťan patrí

  • Editoriál / Blogy
  • 4. júna 2019, 12:00

Najväčšia liga v malom futbale zavítala aj do siedmeho mesta na Slovensku. Po Bratislave, Trnave, Nitre, Komárne, Prešove a Žiline sa z TOP ligy môžu tešiť aj obyvatelia Piešťan a okolia. A okamžite, po začiatku tejto súťaže, sa teší veľkej obľube.

tomas horky portret
Tomáš Horký © apt

Mestská súťaž v malom futbale má v Piešťanoch dlhú históriu a tradíciu. MPFL bola v nedávnej histórii ojedinelou súťažou, ktorá nemala široko-ďaleko obdobu. Dokonca sa pre silnú konkurenciu hrali dve súťaže a súperenie na „prašných ihriskách“ na Lide či Makabea bolo dlhé roky súčasťou športového diania v Piešťanoch. Dodnes na to spomínajú najmä pamätníci, ktorí sa jej aktívne zúčastňovali, ba i fanúšikovia, ktorí si neľútostné súboje nenechali ujsť.

Teší ma, že niečo podobné sa podarilo nadšencom v Piešťanoch znovu naštartovať. Po hluchých rokoch, keď sa liga v malom futbale nehrala, začali Mestskú futbalovú ligu opäť budovať ľudia z PFK Piešťany. Teraz sa však liga posunula ešte o kúsok vpred a aj Piešťany sa stali súčasťou celoslovenského projektu.

Hoci TOP liga funguje v kúpeľnom meste necelé tri mesiace, som veľmi milo prekvapený, ako sa od začiatku teší veľkej obľube medzi zúčastnenými tímami i fanúšikmi. Dovolím si tvrdiť, že kvalita súťaže je nadpriemerná, zápasy sú bohaté na góly a o kvalite svedčí aj fakt, že za družstvá hrajú aj hráči, ktorí nastupujú v regionálnych futbalových súťažiach.

Ďalším dôkazom je to, že výber piešťanskej TOP ligy sa nestráca ani v celoslovenskej konkurencii a v celoštátnej Superlige, kde medzi sebou bojujú výbery jednotlivých líg. Dostal sa až do semifinále a stále je v hre o celkové prvenstvo.

Za mňa dávam organizátorom i samotným účastníkom veľké plus, že sa do toho pustili. Niečo podobné tu niekoľko rokov chýbalo a je vidieť, že mestská súťaž v malom futbale do Piešťan jednoducho patrí. Len tak ďalej!

Tomáš Horký

12 Shares

Najnovšie správy

Ak ste sa prešli piešťanskými trhoviskami, určite vás prekvapila najmä vysoká cena čerešní. Päť eur za kilo bola bežná cena.…
  • 11.07.2020, 00:01
  • Spravodajstvo
Dnes je sobota 11. júla. Tento deň je Svetovým dňom populácie. Meniny má Milota.
  • 11.07.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Vyzerá to tak, že iba pravidelné kontroly naučia niektorých dodržiavať predpisy.
  • 10.07.2020, 12:40
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
Kvetinárky Monika Čimová a Jana Vdovičková zo Služieb mesta Piešťany sa tešia z nových originálnych tričiek. Vyšívané tričká im darovala…
  • 11.07.2020, 10:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
sobota, 11. júla 2020
Meniny má Milota, zajtra Nina