Staronoví riaditelia škôl dostali menovacie dekréty

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 31. mája 2019, 00:00

V priebehu roka 2019 Trnavský samosprávny kraj vyhlásil v tridsiatich školách v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja výberové konania na obsadenie miest riaditeľov škôl. Výberové konania prebiehali v mesiacoch marec a apríl, počas ktorých sa vybralo 19 staronových a siedmich nových riaditeľov. Štyri výberové konania sa budú opakovať. Týka sa to aj výberu riaditeľa Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch.

Medzi jubilantmi, ktorých si Jozef Viskupič uctil, sa ocitli aj riaditeľky piešťanských stredných škôl Anna Zálešáková (vľavo) a Eva Stručková (druhá zľava). © archív TTSK

Trnavský župan Jozef Viskupič na slávnostnom akte, ktorý sa konal v piatok 17. mája, odovzdal 26 dekrétov vymenovaným riaditeľom a zároveň poďakoval a ocenil odchádzajúcich. Menovacie dekréty si z jeho rúk prevzali i staronoví riaditelia Piešťanského okresu. V Rakoviciach bude naďalej pôsobiť vo funkcii riaditeľky strednej odbornej školy Mária Múdra, piešťanskú Strednú priemyselnú školu elektrotechnickú povedie aj ďalšie roky Jozef Kolník, Strednú odbornú školu technickú v Piešťanoch bude aj v ďalšom období manažovať riaditeľ Jozef Porubčan a Strednú odbornú školu obchodu a služieb v Piešťanoch bude naďalej viesť Anna Zálešáková.

Na ostatných stredných školách okresu Piešťany v tomto roku výberové konanie nebolo vypísané. Predseda Trnavského samosprávneho kraja spolu s poslancami zablahoželali aj jubilujúcim riaditeľkám. Okrúhliny tento rok slávi Anna Zálešáková a riaditeľka Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch, Eva Stručková. Ku gratulácii sa pripája aj redakcia Piešťanského týždňa.

(vd)

12 Shares

Najnovšie správy

So slzami v očiach a piesňou na perách sme sa v sobotu 21. septembra rozlúčili s Antóniou Mitošinkovou z Krakovian.
  • 23.10.2021, 09:49
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Stredisko verejnej zelene Služieb mesta Piešťany skrášľuje mesto aj počas jesene. Nejde len o orezy stromov a kríkov či kosenie…
  • 23.10.2021, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 23. októbra 2021
Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava