Elektrikári tento týždeň maturujú

  • Mladí dnes / Školy
  • 28. mája 2019, 08:00

Štvrtáci zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch sa lúčili so školou, aby využili čas a nasali posledné vedomosti počas absolventského týždňa. Tento týždeň čakajú maturantov z tried Beáty Ďuračkovej, Miroslavy Benkovej, Mariána Lukáča a Daše Chrástekovej ústne maturitné skúšky. Tak nech im to vyjde!

K maturite študentov zo 4. A priviedla pedagogička Beata Ďuračková. (Autor: Miroslav Klein)

Rozlúčka so školou, pedagógmi aj mladšími kolegami sa konala v piatok 17. mája na školskom dvore. Každá z tried mala pred sebou maturitné tablo. Za ním stáli študenti a vedľa nich ich triedni učitelia. Zaznela hymna, privítanie aj príhovor zástupcu riaditeľa školy Daniela Vida.

Za vynikajúce výsledky v súťaži Európske solárne dni odmenil úspešných študentov pedagóg Ľubomír Tuchscher. Triedna učiteľka 4. A Beáta Ďuračková odovzdala maturantom certifikát za úspešné zvládnutie účtovných programov Alfa plus, Olymp a Omega od firmy zo Žiliny. Desať žiakov štvrtého ročníka si nastúpilo pred obecenstvo, aby im vedenie školy odovzdalo ďakovné listy za úspešnú reprezentáciu SPŠE v odborných súťažiach, olympiádach v cudzích jazykoch, v matematických súťažiach. Bonbónikom bolo odovzdanie certifikátov absolventom Cisco Academy z rúk pedagóga Jaromíra Třísku.

„Príhovor za všetkých študentov mal Timo Hruška s Ninou Rapavou.Pospomínali na lyžiarsky, turistický, exkurzie a výlety. Poďakovali nielen učiteľom, ale aj upratovačkám, ktoré museli po nich upratovať bordel, pani bufetárke i kuchárkam, ktoré ich nenechali o hlade,“ uviedla Daša Chrásteková.

Potom sa štvrtáci rozbehli s kvetmi za svojimi pedagógmi a poďakovali im za všetko, čo pre nich počas štyroch rokov vykonali. V závere podujatia zaznela študentská hymna a štvrtáci sa s pokrikmi a mávaním pobrali do ulíc vystaviť svoje tablá.

(vd)

K maturite študentov zo 4. A priviedla pedagogička Beata Ďuračková.
Toto sú „Heroes“ z triedy 4. D pod vedením Daše Chrástekovej.
Marián Lukáč si aj po rokoch zaspomína na svoju pamätnú 4. C.
66 Shares

Najnovšie správy

„Dobrá viditeľnosť je základom bezpečnosti na cestách, preto nepodceňte dôsledné očistenie skiel od námrazy,“ adresuje rady motoristom polícia.
  • 14.11.2019, 09:18
  • Spravodajstvo
Dnes je piatok 15. novembra. Tento deň je Sviatkom sv. Alberta Veľkého, patróna vedcov, tiež Dňom väznených spisovateľov a Medzinárodným…
  • 15.11.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 14. novembra. Tento deň je Svetovým dňom diabetu. Meniny má dnes Irma.
  • 14.11.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 15. november 2019
Meniny má Leopold, zajtra Agnesa