Aj maturanti z Vrbového sa lúčili so školou emotívne

  • Mladí dnes / Školy
  • 28. mája 2019, 10:00

Pre mnohých študentov Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom bol piatok 17. mája dňom plným spomienok, emócií a ďakovných slov, ale aj dňom výborných správ.

Pre maturantov Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom bol piatok 17. mája dňom plným spomienok, emócií a ďakovných slov, ale aj dňom výborných správ. © archív školy

Študentskou hymnou sa začalo slávnostné ukončenie jednej éry – štúdia našich maturantov na našej škole. Srdečné a povzbudivé slová k náročným skúškam si študenti vypočuli nielen od riaditeľky školy, ale aj od žiakov nižších ročníkov. V priebehu rozlúčky ocenili maturantov, ktorí dosiahli mimoriadne študijné a športové výsledky alebo významne reprezentovali školu.

V tento slávnostný deň si žiaci končiacich ročníkov vypočuli správu, ktorú v posledných dňoch s napätím očakávali. Skupina študentov, ktorá sa rozhodla získať viac ako len maturitné vysvedčenie, totiž úspešne absolvovala štátnicové skúšky z anglického jazyka za prítomnosti zástupcov Štátnej jazykovej školy z Trenčína. Táto správa a tiež verše básní od mladších spolužiakov sa niesli aulou a v obecenstve vyvolávali silné emócie. Slová poďakovania od našich končiacich študentov vyčarovali úsmev i slzy dojatia na tvárach vyučujúcich.

Nech boli roky štúdia našich maturantov akokoľvek ťažké, sú už minulosťou. Každému z nich prajeme, aby úspešne zložili maturitnú skúšku a otvorili si tak dvere k ďalšej  životnej ceste!

Gymnázium J. B. Magina Vrbové

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 22. júla. Tento deň je Dňom rodičov. Meniny má Magdaléna.
  • 22.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júla. V roku 1924 sa narodil Anton Pastírik, dlhoročný riaditeľ piešťanského mestského kultúrneho strediska, ktorý sa…
  • 23.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júla 2024
Meniny má Oľga, zajtra Vladimír