Tanečníčky zo „zušky“ si zbalia kufre – prebojovali sa na majstrovstvá Európy

  • Mladí dnes / Školy
  • 27. mája 2019, 10:00

Tanečníci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch získali na veľkom finále Majstrovstiev Slovenska vo výrazových tancoch úctyhodných desať zlatých, deväť strieborných a jednu bronzovú medailu. O pár dní balia kufre a pocestujú k maďarskému Balatonu, kde sa budú konať majstrovstvá Európy.

Tanečníčky zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch obhájili minuloročné tituly majstra Slovenska. © archív ZUŠ

Piešťanských tanečníkov v Grand finále Majstrovstiev Slovenska vo výrazových tancoch, ktoré sa konalo druhý májový víkend v Leviciach, opäť viedli k najvyšším métam pedagogičky Dagmar Kuběnová, Monika Ondrášiková a Miriam Šupenová. Pripravili s nimi skupinové choreografie, ale aj komorné tance plné akrobatických kúskov.

„Tanečný maratón absolvovali všetky súbory v kategórii A,“ uviedla D. Kuběnová z tanečného odboru piešťanskej „zušky“. Skupina Austedis získala tri zlaté a dve strieborné medaily, tanečné zoskupenie Bella stálo štyrikrát na najvyššom stupni a získalo aj dva strieborné poháre, Plejády brali päťkrát striebro a folkloristi zo Strieborničky pridali tri zlaté a jednu bronzovú medailu.

Porotcov zaujali choreografie, niektoré tance získali nadpriemerný počet bodov.

„Obhájili sme minuloročné tituly, niektoré kategórie s nadpriemerne vysokým počtom bodov, čo je do budúcnosti veľmi zaväzujúce. Grand finále bolo súčasťou kvalifikácie na Majstrovstvá Európy, vyzerá to tak, že balíme kufre a pôjdeme do Maďarska. Európske majstrovstvá sa konajú pri Balatone od 20. do 24. júna,“ dodala D. Kuběnová.

Pre tanečníčky to teda znamená, že nielenže sa budú ešte zdokonaľovať v aj tak vynikajúcich choreografiách, ale ak budú chcieť ísť reprezentovať Slovensko i Piešťany, budú si musieť zrejme vopred zabezpečiť aj dobré výsledky na koncoročných vysvedčeniach v škole. Pričom spravidla platí, že kto dobre tancuje, má aj dobré známky, pretože si vie naplánovať a zmenežovať svoj deň a striedať záujmy so štúdiom.

(vd)

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav