Vodnopólisti z Piešťan v reprezentácii

  • Vodné pólo / Šport
  • 25. mája 2019, 16:00

V anglickom Manchestri sa začiatkom mája uskutočnil kvalifikačný turnaj pre Majstrovstvá Európy kategórie do 17 rokov vo vodnom póle. Turnaja sa zúčastnila v slovenských čiapočkách i trojica Piešťancov – Adam Berlanský, Jakub Holič a brankár Matej Prištic.

Piešťanskí vodnopólisti sú členmi reprezentácie SR do 17 rokov. © archív KVP

Slovenská reprezentácia prešla turnajom bez zaváhania a postupne si poradila s družstvami Francúzska, Veľkej Británie a Izraela. Výsledok znamená, že Slovensko sa predstaví v auguste na záverečnom turnaji v gruzínskom Tbilisi za účasti 16 družstiev rozdelených do štyroch štvorčlenných skupín. Po žrebovaní postupne odohrajú zápasy v základnej C-skupine so Srbskom, Maďarskom a Holandskom.

Individuálne sa našim hráčom na turnaji darilo, keď Adam Berlanský strelil Francúzsku tri a Jakub Holič jeden gól. Konečný stav bol 10:7 pre Slovákov. V zápase s Veľkou Britániou strelil Adam Berlanský jeden gól, celkový stav 12:9 pre Slovensko. V poslednom stretnutí proti Izraelu jeden presný zásah zaznamenal Jakub Holič a konečný stav bol 8:7.

Konečné poradie: 1. Slovensko, 2. Francúzsko, 3. Izrael, 4. Veľká Británia

(th/mb)

191 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 10. augusta. Tento deň je Dňom obetí banských nešťastí a Záhaľčivým dňom. Meniny má Vavrinec.
  • 09.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 10. augusta 2022
Meniny má Vavrinec, zajtra Zuzana