Vodnopólisti z Piešťan v reprezentácii

  • Vodné pólo / Šport
  • 25. mája 2019, 16:00

V anglickom Manchestri sa začiatkom mája uskutočnil kvalifikačný turnaj pre Majstrovstvá Európy kategórie do 17 rokov vo vodnom póle. Turnaja sa zúčastnila v slovenských čiapočkách i trojica Piešťancov – Adam Berlanský, Jakub Holič a brankár Matej Prištic.

Piešťanskí vodnopólisti sú členmi reprezentácie SR do 17 rokov. © archív KVP

Slovenská reprezentácia prešla turnajom bez zaváhania a postupne si poradila s družstvami Francúzska, Veľkej Británie a Izraela. Výsledok znamená, že Slovensko sa predstaví v auguste na záverečnom turnaji v gruzínskom Tbilisi za účasti 16 družstiev rozdelených do štyroch štvorčlenných skupín. Po žrebovaní postupne odohrajú zápasy v základnej C-skupine so Srbskom, Maďarskom a Holandskom.

Individuálne sa našim hráčom na turnaji darilo, keď Adam Berlanský strelil Francúzsku tri a Jakub Holič jeden gól. Konečný stav bol 10:7 pre Slovákov. V zápase s Veľkou Britániou strelil Adam Berlanský jeden gól, celkový stav 12:9 pre Slovensko. V poslednom stretnutí proti Izraelu jeden presný zásah zaznamenal Jakub Holič a konečný stav bol 8:7.

Konečné poradie: 1. Slovensko, 2. Francúzsko, 3. Izrael, 4. Veľká Británia

(th/mb)

191 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela