Hádzanári MHK ťahali v Hlohovci za kratší koniec

• Šport / Hádzaná
  • 22. mája 2019, 16:00

Hádzanári MHK Piešťany prehrali tretíkrát zo štyroch vystúpení v Ligovom pohári (o 5.-8. miesto). V piatok neuspeli na palubovke HC Sporta Hlohovec, keď mu podľahli 26:30. Piešťany sú aktuálne na tretej priečke tabuľky Ligového pohára, keď majú na svojom konte päť bodov.

Piešťanskí hádzanári v súbojoch o Ligový pohár tretíkrát prehrali. (ilustr. foto: Marek Bučko)

Hlohovčania vyhrávali od začiatku stretnutia, pomaly si vypracovávali náskok a v 15. minúte sa dostali už do šesťgólového vedenia 10:4. Piešťanci síce znížili v 26. min na 11:14, no na prestávku šli napokon domáci so štvorgólovým vedením 16:12. V druhom polčase Hlohovec žiaden obrat nedovolil, v 43. min dokonca viedol o deväť gólov 24:15, no Piešťanci sa ešte dokázali vrátiť do zápasu, keď v 50. min znížili na 22:25. Viac však už skóre stiahnuť nedokázali, a tak domáci vyhrali 30:26.

Ligový pohár – 4. kolo: HC Sporta Hlohovec – MHK Piešťany 30:26 (16:12)

pokutové hody: 4/4 – 8/6, vylúčenia: 3 – 5, červená karta: 43. Majerník (Piešťany)

Zostava/góly MHK: Meluš, Kapša, Drahovský – Minarovský 2, Bočkay 3, Michalka 5, Laho 4, Rakús 4, Szapu 6, Majerník 1, Macek 1, Jaššo, Stano

Najviac gólov Hlohovca: Bogár 10, L. Péchy 8, M. Holdoš 5

Najbližšie sa hráči MHK predstavia v sobotu 25. mája o 18:00 na palubovke Topoľčian.