Vo finále Bestrent Cup-u si zahrajú Dubovany so Zavarom

• 18. mája 2019, 12:00

Na štadióne Antona Malatinského v Trnave sa 25. mája o 17:30 stretnú vo finálovom zápase Bestrent Cup-u futbalisti Zavaru a Dubovian. Rozhodli o tom semifinálové súboje, ktoré sa odohrali v stredu 8. mája.

Finále sa koná v sobotu 25. mája o 17.30 h na štadióne A. Malatinského v Trnave.

OŠK Dubovany – TJ Sokolovce 2:1 (1:0)

V Dubovanoch sa hral bojovný zápas. Domáci i hostia sa chceli prebojovať do finále na štadión Antona Malatinského. V 4. minúte prišiel faul hosťujúceho Blaška, ktorý rozhodca potrestal červenou kartou a pokutovým kopom. Ten s prehľadom premenil domáci Svítek a otvoril skóre – 1:0. Hostia síce hrali o jedného menej, no nevzdávali sa a bojovali ďalej.

Ďalšieho presného zásahu sa diváci dočkali v 76. minúte, keď sa Svítek opäť blysol pekným gólom z priameho kopu ponad múr. Sokolovce sa chopili šance v 80. minúte, Udržal peknou ďalekonosnou strelou do pravého dolného rohu znížil na 1:2. Napriek veľkému úsiliu však už Sokolovčanom na vyrovnávajúci gól nezostal dostatok času a pohárová púť sa pre nich skončila tesne pred bránami finále.

Miloš Holán, tréner Dubovian: „Vedeli sme, že Sokolovce sú ťažký súper. Hrajú kultivovaný futbal, takže sme šli do zápasu s rešpektom. Hral sa nervózny a obojstranne vyhecovaný zápas. V úvodných minútach sme dali gól z jedenástky a pri zákroku bol vylúčený súperov hráč, Sokolovce hrali prakticky celý zápas len desiati. My sme vyhrávali 1:0, ale tento gól nám akoby ublížil, stiahli sme sa, prestali sme hrať a začali sme brániť, čo úrovni futbalu neprospelo. Klobúk dole pred futbalovým umením Sokoloviec, je to vyzretý zohratý tím, ktorý je technicky zdatný a myslím si, že by pokojne mohol hrať aj v šiestej lige. Zavar je iná trieda, je na čele tabuľky, kde bojuje o postup. Určite na finále nepôjdeme v porazeneckej nálade, zabojujeme a urobíme všetko, aby sme uhrali dobrý výsledok a aby sme boli čestnými sparingpartnermi, ale uvedomujem si, že nie sme v pozícii favorita.“

Marián Paulovič, tréner Sokoloviec: „Samozrejme, sme smutní, ale úspech je už len to, že sme sa dostali do semifinále. Niektorí si možno povedia, že sa vyhovárame na rozhodcov, ale beriem to tak, že boli najslabším článkom tohto stretnutia. Vylúčili nám hráča, od úvodu sme hrali v oslabení, navyše gól sme dostali z jedenástky. Ďalšie rozhodnutia rozhodcov, nech sa na mňa niekto nehnevá, nemali nič spoločné s futbalom. Dubovanom gratulujem k postupu, chlapcom ďakujem za perfektný výkon, ktorý podali aj v oslabení, a ukázali, že sú futbalovejší.“

Góly: 5. a 76. Svítek (prvý z pen.) – 80. Udržal

Červená karta: 4. Peter Blaško

Zostavy – Dubovany: Tonkovič – M. Kollár, Holán, Kusý, Krajčo, Masarik, Masaryk, Dovičič, Š. Kollár (35. Vrbík), Svítek, Bernát (88. Hruška), Sokolovce: Stanko – Pavlovič, Jašík, Blaško, Polák, Korvín (68. Belica), Reichel, Udržal, Velič (56. Šiška), Bihári, Trávniček

FK Biely Kostol – OŠK Zavar 0:3 (0:2)

V prvom semifinálovom stretnutí pohárovej súťaže sa stretli mužstvá z čela šiestej a siedmej ligy. Hral sa veľmi bojovný zápas, v ktorom mal navrch Zavar. Hostia sa ujali vedenia už v 4. minúte, keď po akcii z pravej strany našiel Sudin spätnou prihrávkou Ťažkého a ten z päťky prekonal domáceho brankára. V prvom polčase hostia skóre ešte zvýšili, keď pri individuálnej akcii Ďuriša ho domáci hráč stiahol v šestnástke a rozhodca odpískal pokutový kop. Na biely bod si postavil loptu Ďuriš a neminul. V druhom polčase sa obraz hry nemenil, Zavar si vytvoril viacero príležitostí, z ktorých mohol zvýšiť. To sa mu však podarilo až v 84. minúte. Psota rozohral priamy kop na Ďuriša, ktorý poslal spätnú prihrávku pred bránu, kde Chlebík spečatil víťazstvo hostí na konečných 3:0.

Peter Sládeček, tréner Bieleho Kostola: „Zápas bol určite ovplyvnený tým, že nám chýbali štyria hráči zo základnej zostavy, takže favorit bol jasný. Zavar je o súťaž vyššie, hrá o špicu, takže kvalita bola na je strane. Zaslúžene postúpil, k čomu mu gratulujem.“

Lukáš Vido, tréner Zavaru: „Biely Kostol vnímam viac-menej ako šiestoligového súpera, pretože má mužstvo na šiestu ligu. V prvom rade by som mu veľmi prial, aby po tých rokoch, čo sa mu nepodarilo postúpiť, postúpil. Myslím si, že by to zároveň zvýšilo kvalitu súťaže. Tento zápas bol jednoznačne v našej réžii a konečný výsledok mohol skončiť s omnoho vyšším rozdielom. Chalanom gratulujem, ide o zaslúžený postup.“

Góly: 4. Ťažký, 38. Ďuriš (pen.), 84. Chlebík

Zostavy – Biely Kostol: Indrišek – Adámek, Stacho, Čmehýl, Hoblík (46. Pocisk), Backa (81. Sládeček), Kopčan, Nagy, Gažovič, Ostrihoň, Daniška (67. Balažovič), Zavar: Púchly – Krajčovič, Táčovský, Kardoš, Stojkov, Hrašna (85. Juriš), Tandlmayer

(90. Kovačič), Sudin (80. Chlebík), Ďuriš (87. Potisk), M. Psota, Ťažký (70. M. Psota)

Predseda Oblastného futbalového zväzu Trnava, Vladimír Hracho, zhodnotil finálovú dvojicu Dubovany – Zavar: „Som rád, že sa dostal do finále klub z nižšej súťaže. Svedčí to o tom, že aj nižšia súťaž je kvalitná. Zavar je favoritom, ale tento zápas môže priniesť čokoľvek, samozrejme, ak budú Dubovany v kompletnej zostave. Viem totiž, že majú dosť zranených hráčov.“