Úspešný štart mladých veslárov

  • Veslovanie / Šport
  • 15. mája 2019, 12:00

Ani jarný termín ostravskej regaty O Perunov pohár piešťanských veslárov neprekvapil. Členovia Veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany pretekali v sobotu 4. mája v rôznych posádkach: mladší, starší žiaci, dorastenci, muži i masters.

Úspešní veslári VK Sĺňava Piešťany. © Andrea Škulecová

Mladší žiaci veslovali na výbornú. Ema Vavrová suverénne zvíťazila v skife rovnako ako Viktor Jurga. Ten spolu s Oskarom Gonom, Michalom Líškom a Jakubom Grosom vyhrali aj vo štvorveslici. K úspechu im pomohla trénerka a kormidelníčka Erika Jurgová.

Staršie žiačky tiež ukázali svoju bojovnosť. Aneta Ferancová a Rita Amoah zvíťazili v skifoch a spoločne i v dvojskife. Prvé miesto v dvojskife patrí zaslúžene aj Simone Weiszovej a Sofii Gono. Zo starších žiakov bol najúspešnejší Matej Ďuriš, ten okrem skifu vyhral aj dvojskif spolu s Augustínom Petruškom. Marcel Škulec v dvojskife s pretekárom zo Šintavy ani v skife na zlato nedosiahol.

Skvelú formu v párovke predviedli dorastenci v zostave Timotej Miština, Vincent Petruška, Samuel Gono v spoločenstve s veslárom zo Šintavy, ktorú pretavili na zisk zlatej medaily. Timotej a Vincent úspech zopakovali v dvojskife. Svoju prvú regatu majú za sebou tiež Lukáš Miklo, Dávid Holík a Matej Martinkovič. V párovke spolu so skúsenejším Samuelom Gromanom si však na prvé zlato budú musieť ešte počkať.

Úspešne reprezentovali aj Matúš Vančo a Andrej Hudec v párovke masters v spoločenstve s břeclavskými pretekármi. Matúš si odniesol zlato aj v kategórii skif muži a masters.

V závere si prekvapivé a o to cennejšie prvé miesto odniesli v disciplíne mix žiakov Sofia Gono a Augustín Petruška.

Ak by ste sa aj vy chceli zaradiť medzi početnú veslársku rodinu, nájsť si nových priateľov a stráviť voľný čas pri vode, neváhajte a každý pracovný deň od 16. hodiny sa môžete prísť pozrieť, ako prebiehajú tréningy. Podmienkou je minimálny vek 10 rokov a ovládanie plávania.

Andrea Škulecová

15 Shares

Najnovšie správy

Tento rok sa študenti z Gymnázia Pierra de Couberina v Piešťanoch opäť zapojili do celoslovenskej súťaže René Anasoft litera gymnazistov…
  • 12.04.2021, 00:02
  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
Toto leto sa v kaštieli v Moravanoch nad Váhom uskutoční tretí ročník medzinárodnej umeleckej výstavy Artrooms Moravany 3 - témou…
  • 12.04.2021, 10:00
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Výstavy / Región
pondelok, 12. apríla 2021
Meniny má Estera, zajtra Aleš