Na svätého Floriána rozdávali medaily hasičom

  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo
  • 15. mája 2019, 08:00

V Smoleniciach na zámku sa v pondelok 6. mája uskutočnilo slávnostné oceňovanie príslušníkov Hasičského a záchranného zboru Trnavského kraja pri príležitosti osláv patróna hasičov sv. Floriána.

Medailu III. stupňa získal i profesionálny hasič Ladislav Vida z Dubovian. © KR HaZZ Trnava

Prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) ocenil svedomitú a obetavú prácu hasičov Trnavského kraja medailami II. stupňa deviatich príslušníkov a medailami III. stupňa sedemnástich. Do hodnosti kapitán mimoriadne povýšil piatich hasičov.

Medailu za službu v HaZZ II. stupňa získali aj hasiči z Okresného riaditeľstva HaZZ Piešťany – Róbert Dekan a Miroslav Glajšek. Medailu III. stupňa získali Michal Chalupa, Ladislav Vida a Jozef Zámečník z OR HaZZ v Piešťanoch.

Do hodnosti kapitána mimoriadne povýšili Martina Besediča z OR HaZZ v Piešťanoch. Pamätnú plaketu riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ za úspešné reprezentovanie HaZZ na domácich a medzinárodných súťažiach získali členovia družstva v halovom veslovaní Peter Lejko, Erik Noskovič, Martin Malatinka a Pavol Kuhajda.

Spoločenskú udalosť trnavských hasičov sprevádzal detský spevácky zbor Hlohovčatá a Filip Fehér, ktorý zahral na husliach dve skladby. Na klavíri ho sprevádzala vedúca zboru.

Júlia Kedrová

17 Shares

Najnovšie správy

streda, 3. júna 2020
Meniny má Karolína, zajtra Lenka