Noc múzeí aj v Piešťanoch

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 14. mája 2019, 16:00

Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch vás v sobotu 18. mája pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí pozývajú na Celoslovenskú noc múzeí do svojich troch výstavných priestorov.


Noc múzeí v Balneologickom múzeu (Autor: vd)

V budove Kúpeľnej dvorany v mestskom parku si od 13.00 do 18.00 h budete môcť vyskúšať kroj a ešte o dve hodiny dlhšie zahrať pexeso, vyskúšať kvíz či zahrať hru s názvom Zábavné putovanie Piešťany. O 16. hodine je pripravená prednáška Tajomný svet húb a o 18:00 zistíte, čo sa našlo vo Váhu. Dokonca sa budete môcť dotknúť histórie – spoznáte unikáty z doby bronzovej, nálezy zo stredoveku a novoveku.

Vo Vile dr. Lisku je inštalovaná výstava s názvom Generál M. R. Štefánik, v odkaze historickej zbierky Balneologického múzea Imricha Wintera. Aj sem môžete zavítať od 13.00 do 20.00 h.

Otvorená bude aj Pamätná izba Ivana Krasku. Od 14:00 do 19:00 vždy v celú hodinu budú aj komentované prehliadky. Poéziu I. Krasku prednesie Alexandra Murínová.

Vstupné bude počas Noci múzeí jedno euro, pričom zaplatíte jedenkrát a navštíviť môžete všetky tri expozície múzea. Výťažok zo vstupného bude použitý na zaplatenie časti nákladov na zreštaurovanie plastiky Jána Nepomuckého zo zbierky Histórie.

(red)

40 Shares

Najnovšie správy

streda, 3. júna 2020
Meniny má Karolína, zajtra Lenka