Noc múzeí aj v Piešťanoch

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 14. mája 2019, 16:00

Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch vás v sobotu 18. mája pri príležitosti Medzinárodného dňa múzeí pozývajú na Celoslovenskú noc múzeí do svojich troch výstavných priestorov.


Noc múzeí v Balneologickom múzeu (Autor: vd)

V budove Kúpeľnej dvorany v mestskom parku si od 13.00 do 18.00 h budete môcť vyskúšať kroj a ešte o dve hodiny dlhšie zahrať pexeso, vyskúšať kvíz či zahrať hru s názvom Zábavné putovanie Piešťany. O 16. hodine je pripravená prednáška Tajomný svet húb a o 18:00 zistíte, čo sa našlo vo Váhu. Dokonca sa budete môcť dotknúť histórie – spoznáte unikáty z doby bronzovej, nálezy zo stredoveku a novoveku.

Vo Vile dr. Lisku je inštalovaná výstava s názvom Generál M. R. Štefánik, v odkaze historickej zbierky Balneologického múzea Imricha Wintera. Aj sem môžete zavítať od 13.00 do 20.00 h.

Otvorená bude aj Pamätná izba Ivana Krasku. Od 14:00 do 19:00 vždy v celú hodinu budú aj komentované prehliadky. Poéziu I. Krasku prednesie Alexandra Murínová.

Vstupné bude počas Noci múzeí jedno euro, pričom zaplatíte jedenkrát a navštíviť môžete všetky tri expozície múzea. Výťažok zo vstupného bude použitý na zaplatenie časti nákladov na zreštaurovanie plastiky Jána Nepomuckého zo zbierky Histórie.

(red)

0 Shares

Najnovšie správy

V Piešťanoch na Vrbovskej ceste aktuálne horí autoservis. Pri požiari zasahujú hasiči z Piešťan, Trnavy, dokonca aj dobrovoľní hasiči z…
  • 21.05.2019, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
Podzemie mestečka rozprestierajúceho sa pod šikmou vežou ožilo uplynulú sobotu milovníkmi kvalitných vín. Slovenskí vinári a ich kolegovia z Moravy…
  • 21.05.2019, 08:00
  • Spravodajstvo / Región
utorok, 21. máj 2019
Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána