Ďalšia čierna skládka

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 14. mája 2019, 08:00

Azda každý mesiac pribudne nová skládka odpadu, ktorú ktosi vyvezie na Vážsky ostrov v Piešťanoch. Predovšetkým v lokalite Bodona je tento problém veľmi častý. Len tento rok sme písali o niekoľkých kopách ponechaného či vyvezeného odpadu rôzneho pôvodu. Nechýbala spálňa, pozostatky po rekonštrukcii aj pyrotechnika.

Ľudia sú schopní vyviezť do prírody azda všetko. (Autor: anm)

Väčšinou je odpad zabalený do plastových vriec na odpadky, prípadne do igelitových tašiek. Inak to nie je ani v tomto prípade. Tentoraz sa však vinník so smeťami nedostal ani len po val, ako býva pri týchto neporiadnikoch zvykom, ale zviezol ho len za železný most na druhý breh Biskupického kanála. Nepríjemný pohľad sa tak naskytol každému, kto sa išiel do prírody poprechádzať, zašportovať si či pozrieť sa na koníky.

Je nepochopiteľné, prečo pôvodca odpad odloží kdekoľvek s predstavou, že sa nájde ktosi, kto ho po ňom odprace. Takéto vývozy sa platia z mestského rozpočtu, preto ak uvidíte akéhosi neporiadnika, ako vyváža smeti tam, kam nepatria, neváhajte kontaktovať políciu.

(am)

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav