Masters cyklisti odštartovali sezónu

• 12. mája 2019, 12:00

Cyklisti Masters otvorili cestnú cyklistickú sezónu pretekmi v obci Komjatice, ktoré sa konali tradične 1. mája. Súťažilo sa na miestnom rovinatom okruhu dlhom 2200 metrov s pravotočivými zákrutami v rôznych vekových kategóriách. Preteky boli vypísané ako prvé kolo cyklistického Slovenského pohára Masters.

Milan Tupý (vľavo) obsadil vo svojej kategórii druhé miesto. © archív Milana Tupého

V kritériu sa boduje tak, že v každom okruhu prvý na páske získa jeden bod, v každom treťom okruhu 5, 3, 2 a 1 bod, posledné kolo sa boduje 10, 6, 4 a 2 body. „To znamená, že počas celých pretekov boli nástupy, trháky, úniky a špurty na páske. Kto získal najviac bodov, zvíťazil,“ priblížil nám podujatie piešťanský cyklista Milan Tupý, ktorý doplnil: „Počasie deň predtým sľubovalo, že sa bude súťažiť za dažďa, prípadne na vode, ale, našťastie, počasie sa umúdrilo, občas zasvietilo slniečko, ale bol silný vietor.“

Piešťanskí cyklisti si už tradične počínali veľmi dobre. Šimon Rohácek skončil na ôsmom mieste v kategórii Muži A, Monika Stančíková v kategórii Ženy „A“ zvíťazila, Miloš Gežo a Peter Rihay skončili tretí a Milan Tupý bol vo svojej vekovej kategórii druhý.

Druhé a tretie kolo pokračuje 11. a 12. mája v Kráľovej pri Senci pretekmi jednotlivcov a časovkou.