Zo striekajúcich fontán sa už ľudia tešia

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 11. mája 2019, 00:00

Fontánu pri soche barlolámača tento rok spustili o čosi skôr. Stalo sa tak pre marcový samit predsedov parlamentov krajín V4, ktorý sa uskutočnil práve v Piešťanoch. Ostatné fontány sa prebúdzajú k životu v týchto dňoch.

Fontána v Sade A. Kmeťa. Foto: am (Autor: am)

Niekoľko horúcich dní už máme za sebou. Pred zmrzlinárňami sa tvorili obrovské rady, kaviarenské terasy praskali vo švíkoch a ľudia využili slnečné lúče na príjemné prechádzky centrom mesta. Jediné, čo ešte k letnej atmosfére chýbalo, boli funkčné fontány.

Tie sú už však väčšinou spustené. Najmenší sa 1. mája tešili najmä z fontány Príbeh prameňov, ktorú poznáme skôr pod názvom „skákajúca fontána“ alebo „fontána Páv“. Stalo sa už akousi tradíciou, že deti si z tejto fontány spravili kúpalisko. Prebiehajú cez ňu a kúpu sa v nej. Neraz sa preto stane, že fontánu poškodia. Azda bude tento rok pozitívny a služby mesta, ktoré fontány spravujú, ich budú musieť len pravidelne čistiť, a nie opravovať.

(am)

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav