Školáci súťažili v gymnastickom štvorboji

  • Mladí dnes / Školy
  • 11. mája 2019, 12:00

Priestory telocvične Základnej školy na Brezovej ulici v Piešťanoch sa v utorok 30. apríla rozozvučali školákmi z celého Trnavského kraja. Centrum voľného času Ahoj zorganizovalo majstrovstvá kraja v gymnastickom štvorboji žiakov a žiačok základných škôl. Súťažilo sa v šiestich kategóriách, v ktorých piešťanské školy získali niekoľko cenných kovov.

Krajských majstrovstiev sa zúčastnilo aj niekoľko škôl z piešťanského regiónu. © archív (CVČ)

V kategórii chlapcov si postup na majstrovstvá Slovenska vybojovali najmladší žiaci zo ZŠ Brezová a starší žiaci zo ZŠ Mojmírova. V strednej kategórii nesmieme opomenúť druhé miesto ZŠ F. E. Scherera. Dievčenská kategória bola plne obsadená a na podujatí sa zišla gymnastická špička školáčok z piešťanského regiónu. V najmladšej a strednej kategórii si žiačky zo ZŠ s MŠ Moravany nad Váhom a zo ZŠ Brezová odniesli strieborné poháre. V najstaršej kategórii dievčatá z Moravian potvrdili svoje dominantné postavenie a prebojovali sa na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia v Dubnici nad Váhom.

„V mene organizátora chcem poďakovať všetkým účastníkom za predvedené výkony a, samozrejme, držíme palce na celoštátnom kole,“ dodal riaditeľ CVČ Ahoj Miroslav Petráš.

(CVČ)

27 Shares

Najnovšie správy

Polícia vyšetruje okolnosti a príčiny nehody, ktorá sa stala dnes poobede pri obci Dolné Trhovište, okr. Hlohovec. 55 ročný Bratislavčan,…
  • 30.05.2020, 20:23
  • Spravodajstvo
Dnes je sobota 30. mája. Tento deň je Medzinárodný deň sklerózy multiplex. Meniny má Ferdinand.
  • 30.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 30. mája 2020
Meniny má Ferdinand, zajtra Petronela