Šprláková-Zmorová novou slovenskou rekordmankou

  • Plávanie / Šport
  • 8. mája 2019, 14:00

V Bratislave na Pasienkoch sa 26. až 28. apríla uskutočnil najväčší medzinárodný plavecký míting organizovaný na Slovensku – Orca Cup. Najviac cenných kovov si na ňom z plavcov ŠPK Kúpele Piešťany vybojovala Olivia Ana Šprláková-Zmorová.

Olivia Ana Šprláková-Zmorová bola najúspešnejšou plavkyňou ŠPK na podujatí. © Darina Moravcová

Zúčastnilo sa ho 285 zahraničných pretekárov z 34 klubov z Rakúska, Českej republiky, Maďarska, Ruska, Srbska, Slovinska a Ukrajiny. Domáci plavci zo 42 klubov v počte 563 pretekárov, samozrejme, využili možnosť súperiť doma v kvalitnej medzinárodnej konkurencii. V tejto silnej plaveckej spoločnosti štartovalo aj osem plavcov ŠPK Kúpele Piešťany a dosiahli veľmi pekné výsledky.

Najviac medailí si vybojovala Olivia Ana Šprláková-Zmorová. Svoje zlaté štarty v disciplínach 400 m voľný spôsob a 800 voľný spôsob medzi 14-ročnými okorenila slovenským rekordom na osemstovke. Strieborný lesk mali jej výkony na 200 m voľný spôsob a 400 m polohové preteky, pričom znovu potvrdila pokorenie limitu pre štart na dlhších tratiach voľným spôsobom na EYOF v Baku.

Sáre Niepelovej sa tiež darilo a v kategórii 16-ročných a starších si vyplávala zlato na 400 m polohové preteky. Na vytrvalostnej trati 1500 m voľný spôsob sa jej podarilo postaviť sa na strieborný stupienok. Sára striedala svoje štarty s absolvovaním skúšok na vysokú školu, čo bola nová skúsenosť a iste značná záťaž.

Jakub Jánsky si vybojoval na 400 m polohové preteky bronzovú medailu pekným výkonom medzi 14-ročnými.

Radoslav Suchánek

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav