Skládka v Rakoviciach horí už dva dni

  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
  • 7. mája 2019, 00:00

Na Sviatok práce nezabudne vodič osobného motorového vozidla Toyota, keď idúc po diaľnici v smere Piešťany – Hlohovec zrazil srnca, ktorý tam vybehol.

Už od nedele horí skládka komunálneho odpadu v Rakoviciach. (Autor: KR HaZZ)

Nehoda sa zaobišla bez zranení ľudí, no mladý srnček ostal ležať na diaľnici v ľavom jazdnom pruhu. Aby nebol aj ďalej ohrozený, hasiči ho označili blikajúcimi kužeľmi. Na aute vykonali protipožiarne opatrenia a vytečené prevádzkové kvapaliny posypali sorbentom. O srnčeka sa postarali ďalšie záchranné zložky.

Pri autokempingu na Sĺňave horela kopa popílených topoľov. Požiar sa rozpútal v stredu 1. mája v noci. Hasiči ho uhasili sedemtisíc litrami vody.

Od nedele 5. mája až do vydania týchto novín horí skládka komunálneho odpadu v Rakoviciach. Zasahujú tam viaceré hasičské jednotky. Na pomoc profesionálom z Piešťan prišli aj hasiči z Vrbového a Veľkých Kostolian. Horiacu skládku hasia vodou, naťahali aj vedenie, problém bol dostať sa s technikou do rozbahneného terénu po daždi. Skládku zahŕňa hlinou jej správca pomocou ťažkých mechanizmov a ohniská sa snažia hasiči zlikvidovať. Vodu čerpajú aj z vodnej nádrže Čerenec.

(vd)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 21. júla 2024
Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna