Piešťany nedali Krakovanom šancu a vyhrali 5:0

• 7. mája 2019, 12:00

Futbalisti Piešťan potvrdili dobrú fazónu aj proti Krakovanom. Zápas vyhrali jednoznačne 5:0, keď ku dvom gólom Glosa sa pridali Kusý, Denis Štefanka a Miškech. PFK si drží pozíciu lídra tabuľky šiestej ligy.

Jozef Glos (vľavo) bol opäť kľúčovým hráčom v zápase proti Krakovanom. ilustr. foto: ObFZ Trnava

Napriek nepriaznivému počasiu zavítalo do Piešťan na derby s Krakovanmi množstvo divákov. Hralo sa na ťažkom teréne, no domáci mali hru pevne v rukách od úvodných minút. Do vedenia sa dostali Štefankom, ktorý krásnu hĺbkovú prihrávku zakončil samostatným nájazdom. V 15. minúte zvýšil Glos vedenie Piešťan na 2:0. Po výmene strán najskôr Kusý skóroval z priameho kopu a onedlho zakončil Miškech peknú kombinačnú akciu Gulu a Kusého. Záverečné minúty patrili opäť Glosovi, ktorý ukážkovou strelou do šibenice spečatil jednoznačné víťazstvo domácich – 5:0.

PFK Piešťany – FK Krakovany 5:0 (2:0)

Góly: 5. Štefanka, 15. a 71. Glos, 51. Kusý, 64. Miškech

Zostavy – PFK: Budka – Kusý, D. Štefanka, Hutár, Glos, Szabo (65. Žák), Braniša (46. Miškech), Modrovič (81. Rusnák), J. Štefanka (73. Prelovský), M. Gula (73. Horil), Polačik, FK: Mihálik – Bukovčák, Kubík, Ďuračka, Stolárik, Holán (26. Netsch), Darfáš, Grivalský (83. Jančuš), Vavrinec, Andrísek (88. Jurda), Gajarský