Cyklotrasy v kraji dostanú nové značenie

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 6. mája 2019, 10:00

Trnavská župa obnoví alebo osadí úplne nové značenie na viac ako 250 kilometroch cyklotrás po celom kraji. Na tento účel je z rozpočtu vyčlenených viac ako 60-tisíc eur.

Cyklotrasa z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom je v prevádzke už od mája 2018. (Autor: TSK) © archív TSK

„Trnavský kraj má výborné predpoklady pre cyklodopravu, preto bude župa ďalej nielen budovať cyklotrasy, ale rovnako chceme zveľaďovať aj podpornú infraštruktúru, aby sme vyšli v ústrety všetkým fanúšikom cykloturistiky. Zároveň je to ďalší krok, ktorým podporíme rozvoj cestovného ruchu a podporíme náš kraj ako atraktívnu destináciu pre návštevníkov,“ povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Týmto opatrením župa poskytne nové alebo obnoví značenie na 23 úsekoch cyklotrás v celkovej dĺžke viac ako 250 km. Obyvatelia a návštevníci kraja sa môžu tešiť napríklad na cyklotrasu uprostred vinohradov medzi Hlohovcom a Sereďou. Kraj vyčlenil z rozpočtu na tento účel viac ako 60-tisíc eur. Projekt sa bude realizovať počas tohto leta.

(pror)/TTSK

0 Shares

Najnovšie správy

Služobne najstaršou redaktorkou Piešťanského týždňa je Vierka Dusíková. Do redakcie prišla na jeseň 1992, s niekoľkými prestávkami v nej pracuje…
  • 14.07.2024, 00:01
  • Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 16. júla 2024
Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav