Štefánikove zápisky predniesli vo Fontáne

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 4. mája 2019, 14:00

Keďže tento týždeň uplynie 100 rokov od tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika, s podujatiami na jeho počesť sa akoby vrece roztrhlo. Aj v Piešťanoch si záujemcovia o život tejto výnimočnej postavy slovenských dejín mohli vybrať, kam zájdu po informácie.

Zoskupenie Danubius Octet Singers zaspievalo autentické mužské zbory. (Autor: am)

Vo štvrtok 25. apríla sa na pôde Kultúrno-spoločenského centra Fontána predstavil herec Juraj Hrčka, ktorého okrem divadelných predstavení mohli diváci zaregistrovať aj v niekoľkých televíznych seriáloch. Svojím umeleckým prednesom publiku priblížil osobné spomienky, korešpondenciu, prejavy a reči generála Štefánika.

Spomienky na súkromný život striedali zápisky z bojov, no okrem literárneho prednesu si diváci vypočuli aj hudobné vsuvky. V podaní mužského speváckeho okteta Danubius Octet Singers pod vedením dirigenta Daniela Simandla odzneli autentické mužské zborové skladby reagujúce na generálovu tragickú smrť, pieseň na Štefánikov text Našiel som si v šírom poli, smútočné zbory Na Bradle zádumčivom, Mali sme my sokola či Hľa, zlietol orol, ktoré napísal Štefánikov blízky priateľ, hudobný skladateľ Mikuláš Schneider-Trnavský.

(am)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 17. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila