Plavci ŠPK Kúpele úspešní na štyroch podujatiach

  • Plávanie / Šport
  • 2. mája 2019, 14:00

Počas troch víkendov pred Veľkou nocou sa uskutočnilo množstvo plaveckých mítingov, na ktorých uspeli aj plavci ŠPK Kúpele Piešťany.

Jakub Jánsky (vpravo) so zlatou medailou na Cene Popradu. © archív (SPF)

Prvým bola Cena Popradu a Memoriál Filipa Lutza, na ktorom súperilo 489 pretekárov z 58 klubov Maďarska, Poľska, Rakúska, Ukrajiny, Českej republiky a, samozrejme, domácej špičky. V Poprade z 22 mladých plavcov ŠPK Kúpele urobil najväčšiu radosť Jakub Jánsky víťazstvom v disciplíne 400 m polohové preteky a tretím miestom na 100 m prsia v kategórii 14-ročných žiakov.

Ďalším podujatím boli Majstrovstvá západoslovenskej oblasti v Trenčíne, ktoré sa konali 13. apríla pri účasti 17 klubov oblasti a 262 pretekárov. Tiež sa ich zúčastnilo 22 plavcov z ŠPK, ktorí si vyplávali 30 cenných kovov. O medailové umiestnenia sa postarali: Rastislav Čačík, Tomáš Filus, Jakub Jánsky, Mário Stanček, Oliver Švec, Patrik Tapušík, Maxim Vass, Rebeka Buková, Natália Ertlová, Patrícia Holíková, Katarína Lopatková, Veronika Luciaková, Emma Miháliková, Michaela Mosná a Viktoria Rössler.

V zahraničí na reprezentačných štartoch úspešne reprezentovali klub Sára Niepelová na Swim Open vo švédskom Štokholme, kde doplávala v B-finále na ôsmom mieste v disciplíne 400 m polohové preteky časom 5:03,13 min.

Filip Lányi a Olivia Ana Šprláková-Zmorová reprezentovali juniorov Slovenska na multi stretnutí 12 krajín v rakúskom Grazi. Olivia Šprláková-Zmorová vo svojej hlavnej disciplíne 400 voľný spôsob časom 4:30,18 min. splnila limit pre štart na Európsky olympijský festival mládeže (EYOF) v azerbajdžanskom Baku.

Radoslav Suchánek

10 Shares

Najnovšie správy

Kaktusy a sukulenty sprevádzajú rôzne mýty o tom, aké ťažké je ich úspešné pestovanie. Hovorí sa, že veľmi ťažko kvitnú,…
  • 12.07.2020, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Príroda / Piešťany
Kvetinárky Monika Čimová a Jana Vdovičková zo Služieb mesta Piešťany sa tešia z nových originálnych tričiek. Vyšívané tričká im darovala…
  • 11.07.2020, 10:00
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Klub kaktusárov a pestovateľov sukulentov sa opäť prezentoval nielen hodnotnou výstavou v priestoroch Malej scény Mestského kultúrneho strediska v Piešťanoch,…
  • 12.07.2020, 00:01
  • Kultúra a spoločnosť / Príroda / Podujatia / Piešťany
nedeľa, 12. júla 2020
Meniny má Nina, zajtra Margita