Finálové vyvrcholenie Bestrent Cup-u sa blíži

  • Šport / Futbal
  • 1. mája 2019, 08:00

Premiérový ročník novej pohárovej súťaže Oblastného futbalového zväzu Trnava, Bestrent Cup, vstupuje do svojej finálovej časti, keď si najskôr osmička najlepších zmeria sily 1. mája, aby sa súboje o finálový duel odohrali 8. mája.

© Martina Radošovská

Vážnosť, ale i atraktivitu finále pridáva okrem možnosti byť historickým prvým víťazom tejto súťaže aj fakt, že stretnutie sa odohrá na neutrálnej pôde, a nie na hocijakej. Po minuloročných majstrovských oslavách FC Spartak Trnava zažije City Aréna Štadión Antona Malatinského ďalšie oslavy, keďže práve tento štadión bude dejiskom finále.

S členom Výkonného výboru ObFZ Trnava, Ladislavom Pociskom, sme sa pozhovárali na tému, či bude mať nová pohárová súťaž miesto aj v ďalšom súťažnom ročníku a aké sú ohlasy na pilotný ročník zo strany klubov, hráčov a verejnosti.

„Pohárová súťaž, ktorú sme rozbehli v ObFZ Trnava v súťažnom ročníku 2018/19, má svoju športovú a spoločenskú stránku. Pokiaľ bude zo strany klubov záujem, nič by nemalo brániť pokračovať aj v ročníku 2019/20. Odozva na nultý ročník, čo som informovaný od zainteresovaných, je kladná, ale, samozrejme, niektorí vždy nájdu chyby. Členovia výkonného výboru ObFZ, ktorí by mali chyby zmapovať a dať na stôl zhodnotenie pohárového ročníka, sa budú snažiť nedostatky do ďalšej edície súťaže odstrániť,“ uviedol L. Pocisko.

Člen výkonného výboru tiež zhodnotil, ako prebiehala príprava a zabezpečenie pohárovej súťaže: „Je pekné súťaž navrhnúť, ale zorganizovať a dotiahnuť všetko, resp. realizovať nápad do zdarného konca je omnoho náročnejšie. Podarilo sa nám vybaviť finále pohára v City Arene Štadióna Antona Malatinského v Trnave. Stretnutie obnáša náklady spojené s prenájmom a zabezpečením usporiadateľov, zdravotnej služby, hasičov a ďalšie nespočetné množstvo vecí, ktoré súvisia s organizovaním futbalu na takom veľkom štadióne. Získali sme hlavného sponzora súťaže – spoločnosť Bestrent, ktorý ju napomohol zabezpečiť materiálovo aj finančne. Úspešne dolaďujeme aj ďalších partnerov, resp. sponzorov, ktorí nám dozaista výrazne napomôžu zabezpečiť dôstojné športové podujatie. Najhlavnejší podiel na vybavenie sponzorov a prenájom štadióna má sekretár ObFZ Emanuel Cuninka, za čo by som sa mu chcel poďakovať.“

Vstupné na finále, ktoré sa uskutoční 25. mája, je stanovené na dve eurá. „Stretnutie sa uskutoční v atraktívnom prostredí. Divákov budeme sústreďovať do priestoru B1-B6 (vstup cez bránu/gate H), ktorý je určený ako VIP. Okrem komfortu na sedenie bude zabezpečená možnosť občerstvenia, hlásateľ, svetelná tabuľa a aktéri stretnutia budú odmenení spomienkovými medailami či pohármi. Športové podujatie sa hrá vo veľmi kultúrnom prostredí, kde finalisti, diváci a všetci zúčastnení aktéri absolvujú pekný spoločensko-športový zážitok. Navyše, máloktorí amatéri si môžu dovoliť hrať na štadióne Spartaka. Je to zážitok na celý život a veľmi radostná spomienka,“ vymenoval dôvody, prečo by fanúšikovia nemali na finálovom stretnutí chýbať.

Štvrťfinálové dvojice – 1. mája o 16:30: TJ Družstevník Siladice – OŠK Dubovany, FK Biely Kostol – OZ TJ Družstevník Pavlice, ŠK Borovce – TJ Sokolovce, OŠK Smolenice – OŠK Zavar

(th/ts)

0 Shares

Najnovšie správy

piatok, 19. júla 2024
Meniny má Dušana, zajtra Eliáš, Iľja