Piešťany vyhrali derby v Drahovciach 4:0

• 30. apríla 2019, 12:00

Futbalisti PFK Piešťany hrali v nedeľnom kole šiestej ligy susedské derby. Na ihrisku tretích Drahoviec vyhrali suverénne 4:0, keď dva góly strelil Kusý, po jednom Braniša a Miškech.

Ilustr. foto © archív PFK

Derby zápas domácich Drahoviec s Piešťanmi prilákalo na tribúny množstvo divákov. Hostia mali od úvodných minút navrch a mali viac z hry. Skóre otvorili v 16. minúte, keď Braniša vysunul Glosa a ten prihrávkou z ľavej strany našiel Kusého – 1:0. O pár minút neskôr si Piešťanci zopakovali gól ako cez kopirák. Glosovu prihrávku z ľavej strany tentoraz zakončil Braniša – 2:0.

Po výmene strán sa obraz hry nemenil, futbalisti PFK mali loptu viac na kopačkách a množstvo šancí zahodili. V 55. minúte však neminuli, keď po Branišovej prihrávke z tandemu zvýšil na 3:0 Kusý. V závere zápasu upravil na konečných 4:0 strelou zo šestnástky do protipohybu brankára Miškech.

OFK Drahovce – PFK Piešťany 0:4 (0:2)

Góly: 16. a 55. Kusý, 23. Braniša, 90. Miškech

Zostavy – Drahovce: Paulovič – Šerjeník, Németh, M. Horúcka (86. D. Marušic), Zajac, M. Vančo, Kosa (73. Bihari), D. Vančo, M. Horúcka (86. D. Marušic), Gabriš (83. Duchaj), Rusnáčik (46. Poláčik), Piešťany: Budka – Kusý, D. Štefanka, Hutár, Glos, Szabo, Braniša (75. Miškech), Modrovič, J. Štefanka, Žák, M. Gula (88. Kollár)