Hádzanári začali boje o Ligový pohár prehrou s Hlohovcom

• Šport / Hádzaná
  • 30. apríla 2019, 14:00

Začali sa boje o Ligový pohár, o konečnú 5.-8. priečku v najvyššej slovenskej súťaži. Hádzanári MHK Piešťany v sobotňajšom prvom kole zvíťaziť nedokázali, keď v Diplomat aréne pred 250 divákmi prehrali s HC Sporta Hlohovec 21:23.

Kanonier Pavol Polakovič sa tentoraz strelecky nepresadil. © Marek Bučko

Piešťanci od začiatku ťahali za kratší koniec, počas celého stretnutia doťahovali svojho súpera a ani raz sa nedostali do vedenia. Stále sa však držali na dostrel Hlohovca. Po prvom polčase prehrávali o tri góly (11:14) a po zmene strán sa chceli pokúsiť spraviť niečo s výsledkom. V 40. minúte však Sporta odskočila na 19:14. Hráči MHK skóre znižovali, v 58. min už boli na dostrel (20:22), no hostia žiaden zvrat nedovolili a napokon vyhrali 23:21.

Po minuloročnej novinke mužstvá na 5.-8. priečke po nadstavbovej časti Slovnaft Handball Extraligy 2018/2019 – MHK Piešťany, HK Agro Topoľčany, ŠKP Bratislava a HC Sporta Hlohovec – opäť pokračujú v sezóne bojmi o Ligový pohár (každý s každým doma – vonku, dovedna šesť kôl). Zmenou je, že v ňom nebudú začínať všetci z rovnakej východiskovej pozície, ale za umiestnenie v dlhodobej časti získali bonifikačné body (3 – 2 – 1 – 0).

Ligový pohár – 1. kolo: MHK Piešťany – HC Sporta Hlohovec 21:23 (11:14)

pokutové hody: 6/4 – 2/2, vylúčenia: 3 – 2

Zostava/góly MHK: Meluš, Kapša, Drahovský – Minarovský 2, Bočkay 3, Michalka 6, Laho 3, Rakús 4, Szapu 2, Polakovič, Majerník 1, Kotula, Jaššo

Najviac gólov Hlohovca: L. Péchy 6, G. Papp 5, M. Holdoš 4