Ľudoví remeselníci zaplnia Kúpeľný ostrov

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 28. apríla 2019, 14:00

V poradí už 11. ročník medzinárodného stretnutia ľudových remeselníkov v Piešťanoch na Kúpeľnom ostrove sa uskutoční v dňoch 17.-19. mája.

Okrem prezentácie vyše päťdesiatich rôznych zaujímavých remesiel je pre návštevníkov podujatia pripravený krojovaný sprievod, detský jarmok ľudových remesiel i bábkové divadlo.

„Prvý ročník podujatia Tradičné umelecké remeslá v Piešťanoch sa konal v roku 2009. Zúčastnilo sa ho 120 remeselníkov a ich počet sa z roka na rok zvyšoval. Zo strany remeselníkov i návštevníkov je podujatie veľmi obľúbené. Mladí objavujú a starší spomínajú. Veď každoročne môžu vidieť až 50 druhov remesiel. Obdivujú prácu hrnčiarov, drotárov, rezbárov, drotárov, šperkárov, čipkárok, výrobcov kraslíc, šúpolienok, kožených výrobkov a mnoho ďalších tradičných slovenských remesiel. Podujatia sa zúčastňujú aj remeselníci zo zahraničia. Pozvanie doposiaľ prijali remeselníci z Čiech a Moravy, Poľska, Srbska, Švédska, Belgicka, Chorvátska, Macedónska, Číny, Maďarska, Izraela a Slovinska,“ uvádzajú organizátori.

(MsÚ)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júla. V tento deň sa v roku 1880 v obci Košariská narodil generál Milan Rastislav Štefánik.…
  • 21.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 21. júla 2024
Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna